Rynek

Prosty, ogrzany słońcem

Dom tani i komfortowy

materiały prasowe
Minimalistyczna forma, wykorzystanie energii słonecznej – to dzisiaj decyduje o nowoczesności domu. I to się także opłaca.
Amatorzy własnego domu na ogół nie wiedzą, z jakimi wydatkami przyjdzie im się zmierzyć.Matthias Kulka/Corbis Amatorzy własnego domu na ogół nie wiedzą, z jakimi wydatkami przyjdzie im się zmierzyć.

Najwygodniej jest kupić dom gotowy, montowany na działce z fabrycznych prefabrykatów. Dom w paczce – według określenia producentów. Na budowę przywożone są gotowe ściany, łącznie z oknami, i po kilku, góra kilkunastu dniach mamy stan surowy zamknięty. W wielu krajach takie domy są popularne, u nas jeszcze nie. Stanowią ofertę dla ludzi, którzy mają dobrą zdolność kredytową, bo pieniądze trzeba wyłożyć od razu. Przy polskich dochodach ogromną większość domów buduje się w miarę przypływu środków, czyli w praktyce latami.

Polityka 17.2014 (2955) z dnia 21.04.2014; Poradnik; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Prosty, ogrzany słońcem"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Chłopcy 30+, czyli faceci jak dzieci

Psychologowie alarmują: to już epidemia. Pokolenie 20-, 30-, a nawet 40-latków nie chce dorosnąć.

Agnieszka Sowa
12.07.2016