Rynek

Jean Tirole na wojny nie chadza

Polemika z tekstem Jacka żakowskiego o Jeanie Tirolu

Polityka.pl

W artykule Jacka Żakowskiego „Nagroda pocieszenia” (POLITYKA nr 46/14) pojawiło się istotne nieporozumienie. Autor artykułu sugeruje, że laureat Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii Jean Tirole jest wielkim zwolennikiem regulacji gospodarek, a nawet wręcz teoretykiem obecnej antyliberalnej krucjaty. Dobrze się więc stało, że Komitet Noblowski przyznał nagrodę pocieszenia tej krucjacie.

Polityka 2.2015 (2991) z dnia 06.01.2015; Rynek; s. 37
Oryginalny tytuł tekstu: "Jean Tirole na wojny nie chadza"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Kryzys diagnostyki prenatalnej. „Po co pani teraz te wyniki?”

Zgodnie z wiedzą medyczną jest tylko jedno wskazanie do przeprowadzenia badań prenatalnych, czyli tzw. żywa ciąża. W Polsce dotąd nieuznawane.

Agata Szczerbiak
20.06.2021