Rynek

Szkieletor i inni

Czy jest sposób na budowlane samowolki?

„Szkieletor” przy pl. Politechniki 4 w Warszawie „Szkieletor” przy pl. Politechniki 4 w Warszawie Małgorzata Gendłek / Agencja Gazeta
Nadzór budowlany nakazuje rozbiórkę kilkuset nielegalnych domów rocznie. Większość samowoli zgłaszają sąsiedzi.
Polityka

Wiele osób ucieszyłaby rozbiórka „szkieletora” przy pl. Politechniki 4 w Warszawie, biurowca w niekończącej się budowie. Inwestor, spółdzielnia budowlano-mieszkaniowa Bratniak, gra na nosie władzom miasta. W umowie z prezydentem Warszawy i burmistrzem dzielnicy Śródmieście spółdzielnia zobowiązała się zakończyć budowę do sylwestra 2003 r., a nie wyszła jeszcze poza stan surowy. Co pewien czas wznawia roboty, żeby nie stracić pozwolenia na budowę (przerwa nie może sięgnąć 3 lat) i kolejny raz je zawiesza.

Polityka 9.2015 (2998) z dnia 24.02.2015; Rynek; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Szkieletor i inni"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021