„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Tango z MiLoGą

Jak niemiecka płaca minimalna wpłynie na plany polskich przewoźników

Zachodnie firmy zamykają się, bo nie są w stanie konkurować z głodnymi sukcesu firmami polskimi, litewskimi lub węgierskimi. Zachodnie firmy zamykają się, bo nie są w stanie konkurować z głodnymi sukcesu firmami polskimi, litewskimi lub węgierskimi. Łukasz Ostalski / Reporter
Zachodni konkurenci chcą ograniczyć możliwości polskich przewoźników samochodowych na europejskim rynku, wprowadzając płacę minimalną. Może będziemy więcej jeździć w inne strony?
Polityka

Wśród przewoźników samochodowych dawno już nie było takiego wrzenia jak w ostatnim półroczu. Wiosną zorganizowali ogólnopolskie protesty i blokady dróg, pikietowali także europarlament w Brukseli. Przedsiębiorcy najpierw walczyli z ryczałtami za noclegi, które – ku zaskoczeniu branży – wyrokiem Sądu Najwyższego muszą płacić kierowcom w ściśle określonej wysokości, a od stycznia zmagają się z próbą narzucenia przez Niemcy płacy minimalnej zagranicznym podmiotom.

Polityka 22.2015 (3011) z dnia 26.05.2015; Informator: transport, logistyka, spedycja; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Tango z MiLoGą"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021