Rynek

Uber ponad prawem

Kłopotliwa alternatywa dla taksówek

Ostry protest francuskich taksówkarzy w Paryżu przeciwko Uberowi. Ostry protest francuskich taksówkarzy w Paryżu przeciwko Uberowi. SEVGI/SIPA / EAST NEWS
Znienawidzony przez taksówkarzy Uber to dziś najbardziej kontrowersyjna firma świata. Wiele krajów toczy z nią sądowe boje, bo niszczy miejscowe rynki usług przewozowych i nie płaci podatków. W Polsce, na razie, próbuje się łagodniejszych metod.
Uber nie jest taksówkową korporacją, tylko pośrednikiem między pasażerami i kierowcami.Mike Blake/Reuters/Forum Uber nie jest taksówkową korporacją, tylko pośrednikiem między pasażerami i kierowcami.

Kiedy pod koniec czerwca piosenkarka Courtney Love, wdowa po Kurcie Cobainie, przyleciała do Paryża, podobnie jak w USA, zamówiła transport z lotniska do centrum przez aplikację Ubera. W ten sposób mimowiednie trafiła w oko cyklonu, bo w stolicy Francji trwał właśnie ostry protest francuskich taksówkarzy przeciwko Uberowi. Rozwścieczeni kierowcy atakowali samochody Ubera (trzeba mieć dobre oko, żeby je wypatrzyć, bo nie mają oznaczeń) i blokowali dojazdy do lotnisk.

Polityka 29.2015 (3018) z dnia 14.07.2015; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Uber ponad prawem"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Polscy autorzy plagiatorzy

Dzisiejszy czytelnik potrafi szybko wytropić podobieństwa i oskarżyć o plagiat. Przekonali się o tym kolejni polscy autorzy.

Aleksandra Żelazińska
12.10.2019