Rynek

Uber ponad prawem

Kłopotliwa alternatywa dla taksówek

Ostry protest francuskich taksówkarzy w Paryżu przeciwko Uberowi. Ostry protest francuskich taksówkarzy w Paryżu przeciwko Uberowi. SEVGI/SIPA / EAST NEWS
Znienawidzony przez taksówkarzy Uber to dziś najbardziej kontrowersyjna firma świata. Wiele krajów toczy z nią sądowe boje, bo niszczy miejscowe rynki usług przewozowych i nie płaci podatków. W Polsce, na razie, próbuje się łagodniejszych metod.
Uber nie jest taksówkową korporacją, tylko pośrednikiem między pasażerami i kierowcami.Mike Blake/Reuters/Forum Uber nie jest taksówkową korporacją, tylko pośrednikiem między pasażerami i kierowcami.

Kiedy pod koniec czerwca piosenkarka Courtney Love, wdowa po Kurcie Cobainie, przyleciała do Paryża, podobnie jak w USA, zamówiła transport z lotniska do centrum przez aplikację Ubera. W ten sposób mimowiednie trafiła w oko cyklonu, bo w stolicy Francji trwał właśnie ostry protest francuskich taksówkarzy przeciwko Uberowi. Rozwścieczeni kierowcy atakowali samochody Ubera (trzeba mieć dobre oko, żeby je wypatrzyć, bo nie mają oznaczeń) i blokowali dojazdy do lotnisk.

Reklama

Czytaj także

Rynek

Włoski strajk na polskich drogach

Włoskie firmy drogowe ogłosiły, że rozpoczętych w Polsce budów mogą nie skończyć, jeśli nie dostaną dodatkowych pieniędzy. W wyborczym roku będzie więc mniej przecinanych przez polityków wstęg, a więcej awantur. Jak do tego doszło?

Adam Grzeszak
21.05.2019
Reklama