Rynek

Więcej niż remont

Jak skutecznie ocieplić swój dom

Wykończenie i zaaranżowanie wyremontowanych już wnętrz zależy od stanu konta właściciela i panującej mody. Wykończenie i zaaranżowanie wyremontowanych już wnętrz zależy od stanu konta właściciela i panującej mody. tkemot / PantherMedia
Duży remont to okazja do podniesienia standardu domu albo mieszkania. Druga młodość powinna być lepsza od pierwszej.
Termomodernizacja jest inwestycją wymagającą wyłożenia sporych pieniędzy.Tomasz Krufczyk/Forum Termomodernizacja jest inwestycją wymagającą wyłożenia sporych pieniędzy.

Polacy lubią komfort. Z badań przeprowadzonych przez ośrodki Operate A/S i Wilke na zlecenie firmy Velux wynika, że w tym roku najchętniej robią remont łazienki. Magazyny wnętrzarskie i markety budowlane kuszą rozwiązaniami, którym trudno się oprzeć. Na przykład deszczownicami, zapewniającymi kąpiel w szerokim strumieniu wody. W modnej łazience miejsce tradycyjnej kabiny prysznicowej zajmuje teraz wnęka, wyłożona płytkami i odgrodzona od reszty pomieszczenia tylko taflą szkła.

Za ciepłą ścianą

Z tych samych badań wynika, że kolejnym popularnym remontem jest ciągle ocieplanie domów.

Polityka 41.2015 (3030) z dnia 06.10.2015; Poradnik budowlany; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Więcej niż remont"

Czytaj także

Świat

Meghan i Harry zadali cios tysiącletniej monarchii

Szacowny dom Windsorów sypie się w posadach. Ostatnie miesiące przypominają kryminał Agaty Christie „I nie było już nikogo”, bo „znikają” kolejni członkowie królewskiej rodziny.

Marek Rybarczyk
09.01.2020