Globalne inwestycje
Nowy fundusz PKO TFI otwiera przed klientem dosłownie nieograniczone możliwości inwestowania. A do tego chce płacić dywidendy – zupełnie jak spółka posiadaczom swoich akcji.
materiały prasowe

materiały prasowe

Żyjemy w ciekawych, ale i niepewnych czasach – zarówno politycznie, jak i gospodarczo. Jak w takich warunkach dobrze inwestować swoje oszczędności? Nie ma dziś jednego, idealnego rynku ani jednej branży, która na pewno da w najbliższym czasie ogromne zyski. Gospodarka światowa, jako całość, ma się nieźle, ale już sytuacja w poszczególnych krajach jest bardzo różna. Przed nami wielkie zmiany, bo Stany Zjednoczone deklarują koniec polityki wyjątkowo niskich stóp procentowych. Cały świat czeka na podwyżki amerykańskich stóp, tak naprawdę nie wiedząc, co one ze sobą przyniosą. Obawa miesza się ze zrozumieniem, że lekarstwo użyte do zwalczenia groźnego kryzysu trzeba w końcu odstawić, bo samo może spowodować kolejną chorobę.

Równocześnie na naszym kontynencie Europejski Bank Centralny wciąż prowadzi bardzo luźną politykę pieniężną, próbując - z umiarkowanym na razie skutkiem - pobudzić wzrost gospodarczy w strefie euro. Do tego Chiny i inne rynki wschodzące, mające być motorem światowego rozwoju zamiast dawnych potęg, niespodziewanie wpadły w kłopoty. Nadal jednak nie wiemy, czy to tylko przejściowe spowolnienie, czy też poważniejsze problemy.

Bogactwo w różnorodności

W takich warunkach rada dla osób szukających dobrych inwestycji może być tylko jedna – dywersyfikacja, czyli inwestowanie w różne aktywa z bardzo różnych części świata. PKO TFI przygotowało nowy produkt, który może okazać się bardzo użyteczny właśnie w tych niepewnych czasach. Do 6 grudnia trwają zapisy na certyfikaty inwestycyjne zupełnie nowego funduszu inwestycyjnego zamkniętego o nazwie PKO Globalnego Dochodu - fiz. Jest to fundusz publiczny, a zatem dostępny dla każdego, a niewyłącznie dla wybranych klientów. Trzeba tylko zainwestować w certyfikaty inwestycyjne tego funduszu przynajmniej 10 tys. zł.

PKO Globalnego Dochodu - fiz nie jest zwykłym funduszem, którego zarządzający kupują akcje czy obligacje. Należy on bowiem do kategorii funduszu funduszy, a to oznacza, że tak naprawdę inwestuje w tytuły uczestnictwa innych funduszy. Jak sama nazwa wskazuje, PKO Globalnego Dochodu - fiz wychodzi poza polski rynek na cały świat.

Za powierzone przez klientów pieniądze zarządzający będą kupować jednostki funduszy działających na całym świecie. Dzięki tej strategii, poprzez PKO Globalnego Dochodu - fiz będzie można uzyskać dostęp do praktycznie wszystkich rynków na świecie. Co ważne, osoby zarządzające PKO Globalnego Dochodu - fiz zachowają pełną dowolność w wyborze dostawców funduszy.

Fundusze, w które zainwestuje PKO Globalnego Dochodu - fiz nie znają tak naprawdę żadnych granic, poza jedną - koncentrują się na aktywach przynoszących dochód w różnych warunkach rynkowych. Fachowo nazywane są funduszami Multi Asset Income. Nie koncentrują się na jednym typie aktywów. Swoje środki dzielą między akcje, obligacje rządowe czy obligacje korporacyjne, ale inwestują także na rynkach nieruchomości czy surowców. Dzięki temu są w stanie wybierać te klasy aktywów i regiony, które są najbardziej atrakcyjne w danej sytuacji rynkowej.

Jeśli bowiem drżymy o kondycję światowej gospodarki, trzeba pamiętać, że i w takiej sytuacji są aktywa, na których można w danym czasie dobrze zarobić. Trzeba tylko mieć możliwość aktywnej alokacji aktywów i możliwość połączenia bardziej tradycyjnych i bardziej alternatywnych źródeł przychodu, a to właśnie może umożliwić polskim klientom PKO Globalnego Dochodu - fiz. Dzięki niemu otworzą się drzwi do różnych obszarów inwestycyjnych, normalnie niedostępnych z perspektywy inwestycji bezpośrednich dla polskich inwestorów detalicznych inwestujących na naszej giełdzie.

Jednak nie tylko tak szeroki zakres inwestycji, zarówno geograficzny, jak i tematyczny, wyróżnia ten fundusz. PKO Globalnego Dochodu - fiz planuje bowiem wypłacać co pół roku „dywidendę” uzależnioną od poziomu dochodu osiągniętego przez Fundusz klientom posiadającym certyfikaty inwestycyjne. Osoby zaznajomione z różnymi inwestycjami dywidendę kojarzą raczej z akcjami spółek notowanych na giełdzie. Niektóre firmy dzielą się częścią zysku ze swoimi akcjonariuszami, zachęcając ich w ten sposób do długofalowego inwestowania.

Aktualności, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną