„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Wykręciliśmy bezpieczniki, to się zepsuło...

Były minister finansów Grecji o tym, jak naprawiłby UE

Janis Varufakis, grecki ekonomista, od stycznia do lipca 2015 r. był ministrem finansów w rządzie greckiej Syrizy. Janis Varufakis, grecki ekonomista, od stycznia do lipca 2015 r. był ministrem finansów w rządzie greckiej Syrizy. Marta Perez/EFE / Forum
Janis Varufakis, były minister finansów Grecji, o tym, jak naprawiać strefę euro i dlaczego Polska nie powinna na razie do niej wchodzić.
Janis Varufakis zyskał sławę ostrego krytyka polityki oszczędnościowej, prowadzonej wobec zadłużonych krajów strefy euro.Kostas Baltas/InTime News/At/Rex/EAST NEWS Janis Varufakis zyskał sławę ostrego krytyka polityki oszczędnościowej, prowadzonej wobec zadłużonych krajów strefy euro.

Rafał Woś: – Sławny się pan zrobił...
Janis Varufakis: – Bez przesady.

T-shirt z Varufakisem upozowanym na Che Guevarę można kupić w internecie za 23 dol., Varufakis w masce Anonymusa [symbol ruchu Occupy] kosztuje 24 dol., a koszulka z napisem „I love Janis” 29 dol. Nieźle jak na profesora ekonomii, który zaliczył ledwie półroczny epizod w roli ministra finansów małego kraiku gdzieś na obrzeżach Europy.

Polityka 1/2.2016 (3041) z dnia 27.12.2015; Rynek; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Wykręciliśmy bezpieczniki, to się zepsuło..."
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021