Rynek

Wykręciliśmy bezpieczniki, to się zepsuło...

Były minister finansów Grecji o tym, jak naprawiłby UE

Janis Varufakis, grecki ekonomista, od stycznia do lipca 2015 r. był ministrem finansów w rządzie greckiej Syrizy. Janis Varufakis, grecki ekonomista, od stycznia do lipca 2015 r. był ministrem finansów w rządzie greckiej Syrizy. Marta Perez/EFE / Forum
Janis Varufakis, były minister finansów Grecji, o tym, jak naprawiać strefę euro i dlaczego Polska nie powinna na razie do niej wchodzić.
Janis Varufakis zyskał sławę ostrego krytyka polityki oszczędnościowej, prowadzonej wobec zadłużonych krajów strefy euro.Kostas Baltas/InTime News/At/Rex/EAST NEWS Janis Varufakis zyskał sławę ostrego krytyka polityki oszczędnościowej, prowadzonej wobec zadłużonych krajów strefy euro.

Rafał Woś: – Sławny się pan zrobił...
Janis Varufakis: – Bez przesady.

T-shirt z Varufakisem upozowanym na Che Guevarę można kupić w internecie za 23 dol., Varufakis w masce Anonymusa [symbol ruchu Occupy] kosztuje 24 dol., a koszulka z napisem „I love Janis” 29 dol. Nieźle jak na profesora ekonomii, który zaliczył ledwie półroczny epizod w roli ministra finansów małego kraiku gdzieś na obrzeżach Europy.

Polityka 1/2.2016 (3041) z dnia 27.12.2015; Rynek; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Wykręciliśmy bezpieczniki, to się zepsuło..."
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Doktorat prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Po ponad 30 latach od publicznej obrony znów dostępna jest praca doktorska Jarosława Kaczyńskiego. Poszukiwano jej od lat, spekulując nawet, czy aby taka na pewno powstała, bądź czy nie zawiera treści mało dziś politycznie poprawnych.

Marek Henzler
25.06.2007