Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Sprawdź, kto osiągnął najwyższe wyniki

Polityka Insight / Polityka
Ogłoszono wyniki pierwszej edycji „Rankingu kancelarii regulacyjnych” przygotowanego przez analityków POLITYKA INSIGHT.
Polityka Insight/Polityka

Ogłoszono wyniki pierwszej edycji „Rankingu kancelarii regulacyjnych” przygotowanego przez analityków POLITYKI INSIGHT. Ranking obejmuje pięć dziedzin prawa regulacyjnego – prawo bankowe, energetyczne, konkurencji, telekomunikacyjne i farmaceutyczne. Jest pierwszym w Polsce rankingiem kancelarii prawnych opartym o dane jakościowe, a na jego wyniki złożyły się oceny, które przyznały kancelariom największe polskie spółki z sektorów regulowanych. Na podstawie końcowej punktacji POLITYKA INSIGHT w każdej dziedzinie prawa podzieliła nagrodzone kancelarie na trzy „grupy”.

Ogłoszeniu wyników rankingu towarzyszyła prezentacja raportu o sektorze kancelarii prawnych zajmujących się prawem regulacyjnym, którego autorami są dr Piotr Semeniuk i Justyna Jawor z działu prawnego POLITYKA INSIGHT.
W prawie bankowym za najlepsze w Polsce POLITYKA INSIGHT uznała kancelarie Allen & Overy, Clifford Chance i Linklaters („Grupa 1”). Docenione zostały także Dentons, DZP, Norton Rose, Baker & McKenzie, CMS, FKA, Greenberg Traurig i Weil („Grupa 3”).

Liderem w energetyce okazała się kancelaria CMS („Grupa 1”), a zaraz za nią Dentons, Norton Rose i WKB („Grupa 2”). Listę zwycięzców w tej dziedzinie zamyka Chadbourne & Parke, Allen & Overy oraz DZP („Grupa 3”).
Najlepszą kancelarią z prawa telekomunikacyjnego została GWW („Grupa 1”). Bardzo dobry wynik uzyskały także Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy oraz Wierzbowski Eversheds („Grupa 2”). Na podium dostały się też Dentons, Baker & McKenzie i SMM Legal („Grupa 3”).

W prawie konkurencji najwyższe wyniki osiągnęły kancelarie Allen & Overy, Linklaters, Dentons, WKB i SK&S („Grupa 1”), a zaraz po nich uplasowała się Clifford Chance („Grupa 2”). Do rankingu w tej dziedzinie udało się także wejść kancelariom: CMS, Hogan Lovells, Baker & McKenzie, Modzelewska & Paśnik, Centrum Prawa Konkurencji E. Modzelewska-Wąchal i krakowskiej kancelarii Markiewicz & Sroczyński („Grupa 3”).

Z prawa farmaceutycznego bezkonkurencyjne okazały się kancelarie DZP oraz Kieszkowska Rutkowska Kolasiński („Grupa 1”). Sukces w tej dziedzinie odniosły też Czyżewscy Legal, DFL Legal i kancelaria Dentons („Grupa 2”).

Przy okazji ogłoszenia wyników rankingu POLITYKA INSIGHT zorganizowała debatę na temat prawa i polityki regulacyjnej, w której udział wzięli p.o. prezesa UOKiK Adam Jasser oraz wiceminister cyfryzacji Piotr Woźny. Jasser podsumował ponad półtora roku urzędowania, a za swój największy sukces uznał usprawnienie działalności UOKiK. Woźny podkreślił z kolei, że regulatorzy tacy jak Urząd Komunikacji Elektronicznej powinni być otwarci na dyskusję z przedstawicielami regulowanych branż.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Sinéad O’Connor: historia zniszczonej kariery

W dzisiejszej gorącej debacie o „kulturze unieważniania” warto pamiętać o historii. Książkowe wspomnienia Sinéad O’Connor nie pozostawiają wątpliwości, że ją unieważniono całkiem skutecznie.

Bartek Chaciński
20.07.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną