Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Ziemia dla swoich

Nadzwyczajne uprawnienia Agencji Nieruchomości Rolnych

Władzę polityczną zdobytą w wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość szybko przekuwa na władzę nad całą polską ziemią rolną, także tą znajdującą się w rękach prywatnych.

Własność prywatna łatwo bowiem będzie mogła zostać znacjonalizowana i sprzedana komu innemu, swojemu. Przez Agencję Nieruchomości Rolnych, w pełni już odzyskaną przez PiS. Ustawa nadaje jej teraz nadzwyczajne uprawnienia.

Oficjalnie projekt ustawy o obrocie gruntami rolnymi, nad którym właśnie pracuje Sejm, ma zapobiec wykupowi polskiej ziemi przez obcych. Słowo „obcy” jest w ustawie najważniejsze. Obcy są bowiem nie tylko Niemcy czy Holendrzy, ale także Polacy. I to nie tylko ci niebędący rolnikami, ale także rolnicy, którzy się działaczom partii rządzącej nie podobają.

Polityka 13.2016 (3052) z dnia 22.03.2016; Komentarze; s. 7
Oryginalny tytuł tekstu: "Ziemia dla swoich"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022