Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Rynek

Lotnicza Europa w Krakowie

. . materiały prasowe
W ostatni weekend kwietnia Kraków był lotniczym centrum Europy. Krakowskie lotnisko wygrało rywalizację o możliwość organizacji dorocznego forum branży lotniczej.

Na Routes Europe do stolicy Małopolski przyjechało ponad 1200  delegatów – przedstawicieli linii lotniczych, lotnisk, organizacji turystycznych.   

Podczas dwustronnych spotkań przedstawiciele lotnisk zachęcali przewoźników do otwierania nowych połączeń. Model konferencji Routes oparty jest na wcześniej zaplanowanych spotkaniach z określonymi przewoźnikami w określonym czasie i miejscu. To właśnie wyróżnia tę konferencję spośród wszystkich innych, gdzie zazwyczaj dochodzi do przypadkowych spotkań. Podczas krakowskiej edycji forum zaplanowano ponad 4 500 dwustronnych rozmów, a z ich efektów już za kilka miesięcy będą mogli skorzystać pasażerowie w całej Europie. Podczas paneli eksperci zastanawiali się nad przyszłością regionalnych linii lotniczych, mówili o innowacjach i zmianach na rynku lotniczym.  

Zdaniem Adriana Newtona, Dyrektora ds. Lotnictwa i Transport w UBM EMEA (organizatora Routes) polski rynek jest interesujący i ważny dla branży lotniczej, ponieważ rozwija się bardzo dynamicznie. – Bardziej dojrzałe rynki europejskie nie notują już tak dużych wzrostów jak Polska. Jako gospodarz tegorocznej edycji Routes Europe, Kraków Airport ma dużą szansę na zdobycie nowych partnerów i wzmocnienie swojej siatki połączeń.

11 edycja Routes Europe cieszyła się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Obecni byli przedstawiciele 110 linii lotniczych, w tym największych europejskich przewoźników: British Airways, Scandinavian Airlines (SAS), Lufthansa, Iberia, KLM, Air France, Ryanair, easyJet, Wizzair. W Krakowie były obecne także linie spoza Europy: Delta Air Lines, American Airlines, Air Canada, Qatar Airways, Etihad, Oman Air, All Nippon Airways, China Southern Airlines.

Do Krakowa przylecieli również delegaci 310 lotnisk i 45 organizacji turystycznych. Poza częścią kongresową przygotowano dla nich bogaty program wycieczek prezentujących Kraków i Małopolskę,  m.in.  wizytę w kopalni soli w Wieliczce, zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenau, Nowej Huty, rowerową wycieczkę do Tyńca lub zwiedzanie Krakowa na segwayach.

Routes Europe gościło w Polsce po raz drugi. W 2006 r. w warszawskiej edycji forum uczestniczyło prawie 300 delegatów.

Routes Europe jest największym tego typu wydarzeniem regionalnym na rynku lotniczym, organizowanym przez . Co roku odbywają się również Routes Americas, Routes Asia i Routes Africa. Zwieńczeniem cyklu wydarzeń regionalnych jest Routes World, które w tym roku odbędzie się w Chinach.

Gospodarzem 11 edycji Routes Europe, był Kraków Airport, partnerami: Urząd Miasta Krakowa i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Reklama

Czytaj także

Kultura

Efekt Björk. „Polityce” opowiada, jak powstają jej piosenki

Wokalistka i kompozytorka Björk tłumaczy w rozmowie z „Polityką”, o czym jest jej płyta „Vulnicura”. A my – w jaki sposób dziecięca ciekawość świata czyni z niej wciąż wybitną postać świata muzyki.

Bartek Chaciński
27.04.2015
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną