„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Nasz Keynes, tylko lepszy

Michał Kalecki: zapomniany guru polskiej ekonomii

Uroczystość nadania prof. Michałowi Kaleckiemu tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego, 1964 r. Uroczystość nadania prof. Michałowi Kaleckiemu tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego, 1964 r. Edmund Uchymiak / PAP
Zachód już dawno odkrył Michała Kaleckiego. Ale dopiero teraz gigant polskiej ekonomii wraca do kraju. Aktualny jak nigdy przedtem.
John Maynard KeynesTopFoto/Forum John Maynard Keynes

Tak na dobrą sprawę tego tekstu w ogóle nie powinno być. Bo to jakby tłumaczyć Anglikom, kim był John Maynard Keynes, a Amerykanom – kto to właściwie jest ten Milton Friedman. A jednak Michała Kaleckiego przedstawiać trzeba. Wszystko dlatego, że lata całe łatwiej było usłyszeć o nim za granicą niż w Polsce.

Tomasz Janyst nie był pod tym względem wyjątkiem. – O Kaleckim dowiedziałem się na studiach w Chinach. Czytali, powoływali się i dyskutowali. A ja musiałem robić dobrą minę i sobie potem sprawdzić, kto to taki – wspomina.

Polityka 20.2016 (3059) z dnia 10.05.2016; Rynek; s. 47
Oryginalny tytuł tekstu: "Nasz Keynes, tylko lepszy"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020