Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Powiatowe rekiny finansowe

Cyberprzestępcza afera w Białej Podlaskiej

Zorganizowane grupy korzystają z groźnych, szczególnie dla firm, ataków zwanych DDoS. Zorganizowane grupy korzystają z groźnych, szczególnie dla firm, ataków zwanych DDoS. Andriy Popov / PantherMedia
Wsie i miasteczka powiatu bialskiego okazały się wielką pralnią pieniędzy międzynarodowego gangu, okradającego przez internet konta na całym świecie.
W Polsce, żeby kogoś skazać za pranie brudnych pieniędzy, trzeba dowieść przestępstwa „bazowego”, z jakiego pieniądze te pochodzą – co jest problemem.John Lund/Blend Images RM/Getty Images W Polsce, żeby kogoś skazać za pranie brudnych pieniędzy, trzeba dowieść przestępstwa „bazowego”, z jakiego pieniądze te pochodzą – co jest problemem.

Generał Keith Alexander, jako dyrektor Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA nadzorujący pion US Cyber Command, określił cyberprzestępczość jako największy w historii transfer bogactwa. Mówi się, że globalnie straty spowodowane cyberatakami przekroczyły już bilion dolarów. Informacja sprzed kilku dni, że hakerzy ukradli niemal 13 mln dol. – operację przeprowadzili na dwóch kontynentach i zajęła im tylko dwie godziny – nawet nie trafiła na pierwsze strony gazet.

Polityka 24.2016 (3063) z dnia 07.06.2016; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Powiatowe rekiny finansowe"
Reklama