Rynek

Ruch w płatnościach mobilnych

Porównywarka POLITYKI: nowe bankowe technologie

Visa i MasterCard starają się przekonać banki i nas wszystkich, że płatności mobilne nie powinny oznaczać porzucenia kart. Visa i MasterCard starają się przekonać banki i nas wszystkich, że płatności mobilne nie powinny oznaczać porzucenia kart. Marek Sobczak / Polityka
Płatności mobilne miały zawojować polski rynek finansowy, ale tempo zmian na razie nie imponuje. Ważne, że część banków już dzisiaj wykłada spore pieniądze i zachęca klientów, żeby testowali nowe technologie. A to użytkownicy wyłonią zwycięzców.
Polityka

Komórka zamiast portfela, „bankujemy” zawsze i wszędzie przez telefon – do takiej wizji prowadzenia rozliczeń banki przekonują nas od paru lat. Okazało się jednak, że zarówno dla samych banków, jak i użytkowników tzw. bankowości mobilnej jest to dużo większe wyzwanie niż wszystkie wcześniejsze etapy odchodzenia od bankowych okienek i papierowych przelewów, (np. etap wprowadzania zbliżeniowych kart). Jednocześnie wiadomo, że mimo wszelkich przeszkód i obaw o bezpieczeństwo nie da się zatrzymać nowych technologii.

Polityka 25.2016 (3064) z dnia 14.06.2016; Rynek; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Ruch w płatnościach mobilnych"

Czytaj także

Społeczeństwo

Wojna państwa Marcinkiewiczów

Historia Izabeli i Kazimierza Marcinkiewiczów toczy się jak wieloodcinkowy serial. Ale to, co długo było celebrycką, plotkarską farsą, w najnowszych odsłonach nabiera cech greckiej tragedii. Spór byłego premiera z byłą żoną to przypadek rozwodu publicznego, z wykorzystaniem mediów oraz nowych instytucji prawnych.

Martyna Bunda
06.08.2019