Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Rynek

CEMEX Polska i Amica SA laureatami nagrody Emerging Market Champions

mat. pr.
CEMEX Polska i Amica SA zostały laureatami nagrody Emerging Market Champions przyznawanej przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy.

To trzecia edycja konkursu, którego ideą jest promowanie polskich przedsiębiorstw, które z sukcesem dokonują ekspansji na zagranicznych rynkach oraz podmiotów z udziałem kapitału zagranicznego inwestujących w Polsce. W tym roku do konkursu Emerging Market Champions nominowanych zostało 82 firmy. 

W pierwszej kategorii „Zagraniczne inwestycje w Polsce” laureatem została firma z kapitałem meksykańskim CEMEX Polska, producent cementu, betonu towarowego i kruszyw. Doceniono skalę inwestycji w Polsce (dwa zakłady cementowe, 42 wytwórnie  betonu, siedem kopalń kruszyw) oraz 1200 miejsc pracy na terenie kraju. 

Na uwagę zasługuje ekologiczna inwestycja w Cementowni Chełm, gdzie przy produkcji w procesie spalania zamiast węgla wykorzystuje się 80% paliw alternatywnych. 

W drugiej kategorii „Polskie inwestycje zagraniczne” nagrodzono firmę Amica SA, znanego producenta sprzętu AGD za jej strategię akwizycji zagranicznych firm, znanych na lokalnych rynkach. Obecnie obroty firmy sięgają 650 mln euro z czego ponad 70% pochodzi z rynków europejskich takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Skandynawia i Rosja. W kolejnych latach Amica planuje inwestycje i przejęcia firm m.in. we Francji, Hiszpanii, Włoszech i w krajach Beneluksu.

Nagrody wręczono podczas Europejskiego Forum Nowych Idei  w Sopocie.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Pusty Kościół. To już jest krach

Ks. prof. Andrzej Kobyliński o problemie pedofilii i innych grzechach polskiego Kościoła, kryzysie powołań oraz galopującej laicyzacji młodych.

Joanna Podgórska
04.03.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną