Rynek

CEMEX Polska i Amica SA laureatami nagrody Emerging Market Champions

mat. pr.
CEMEX Polska i Amica SA zostały laureatami nagrody Emerging Market Champions przyznawanej przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy.

To trzecia edycja konkursu, którego ideą jest promowanie polskich przedsiębiorstw, które z sukcesem dokonują ekspansji na zagranicznych rynkach oraz podmiotów z udziałem kapitału zagranicznego inwestujących w Polsce. W tym roku do konkursu Emerging Market Champions nominowanych zostało 82 firmy. 

W pierwszej kategorii „Zagraniczne inwestycje w Polsce” laureatem została firma z kapitałem meksykańskim CEMEX Polska, producent cementu, betonu towarowego i kruszyw. Doceniono skalę inwestycji w Polsce (dwa zakłady cementowe, 42 wytwórnie  betonu, siedem kopalń kruszyw) oraz 1200 miejsc pracy na terenie kraju. 

Na uwagę zasługuje ekologiczna inwestycja w Cementowni Chełm, gdzie przy produkcji w procesie spalania zamiast węgla wykorzystuje się 80% paliw alternatywnych. 

W drugiej kategorii „Polskie inwestycje zagraniczne” nagrodzono firmę Amica SA, znanego producenta sprzętu AGD za jej strategię akwizycji zagranicznych firm, znanych na lokalnych rynkach. Obecnie obroty firmy sięgają 650 mln euro z czego ponad 70% pochodzi z rynków europejskich takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Skandynawia i Rosja. W kolejnych latach Amica planuje inwestycje i przejęcia firm m.in. we Francji, Hiszpanii, Włoszech i w krajach Beneluksu.

Nagrody wręczono podczas Europejskiego Forum Nowych Idei  w Sopocie.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Dramat zwierząt w przygranicznej strefie

Nikt naprawdę nie wie, ile zwierząt ginie na granicy polsko-białoruskiej. Ani też jak będą się rozmnażać, gdy ich ścieżki godowe zostaną przecięte murem. Ani na jakich zasadach strzelać będą w tym rejonie myśliwi, którzy już się szykują „na granicę”.

Agnieszka Sowa
25.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną