„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Mniej na kredyt, więcej za gotówkę

Czy warto inwestować na rynku mieszkaniowym

Jeden z apartamentów w wieżowcu Cosmopolitan w Warszawie Jeden z apartamentów w wieżowcu Cosmopolitan w Warszawie Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Kupujący nowe mieszkania mają dziś w czym wybierać. Jeszcze nigdy konkurencja na rynku deweloperskim nie była tak duża.
Wieżowiec Cosmopolitan otrzymał Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. WarszawyRainer Viertlboeck/materiały prasowe Wieżowiec Cosmopolitan otrzymał Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy

Utrzymująca się od dwóch lat świetna koniunktura na rynku mieszkaniowym dopinguje firmy deweloperskie do rozpoczynania kolejnych inwestycji. Na przykład spółka Atal podaje, że w tym roku wprowadziła do sprzedaży aż 2662 mieszkania w 19 projektach! Zaś z 18 inwestycji, które rozpoczęła w poprzednich latach, w budowie ma łącznie przeszło 5 tys. lokali. Mateusz Juroszek, wiceprezes Atal, chwali się, że jego firma oferuje je we wszystkich największych miastach w Polsce: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu, Łodzi i Katowicach.

Polityka 51.2016 (3090) z dnia 13.12.2016; Nieruchomości; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Mniej na kredyt, więcej za gotówkę"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021