Rynek

Kto zwyciężył w Rankingu kancelarii regulacyjnych 2017. POLITYKA INSIGHT ogłasza wyniki

Laureaci wyróżnieni w kategorii Prawo Konkurencji Laureaci wyróżnieni w kategorii Prawo Konkurencji Polityka Insight
W drugiej edycji rankingu oceniliśmy firmy doradzające w bankowości, danych osobowych, energetyce, konkurencji, telekomunikacji i farmaceutyce.

23 marca POLITYKA INSIGHT ogłosiła wyniki drugiego Rankingu kancelarii regulacyjnych. To jedyne w Polsce jakościowe badanie sektora kancelarii prawnych oparte m.in. na ankietach wypełnionych przez polskie kancelarie oraz ich klientów – największe spółki z sektorów regulowanych.

Ranking obejmuje kancelarie zajmujące się doradztwem regulacyjnym, tj. związanym z publicznym prawem gospodarczym egzekwowanym przez urzędy takie jak UOKiK, URE czy KNF. Autorami rankingu są dr Piotr Semeniuk i Justyna Jawor z działu prawnego POLITYKI INSIGHT, na co dzień odpowiadający w POLITYCE INSIGHT za analizę działań regulatorów i rynku kancelarii prawnych.

POLITYKA INSIGHT wręczyła dyplomy w sześciu kategoriach: prawie bankowym, danych osobowych, energetycznym, farmaceutycznym, konkurencji i telekomunikacyjnym. Zastosowany został podział na trzy grupy (grupa 1., grupa 2. i grupa 3.) i wyróżnienia.

W prawie bankowym za najlepsze w Polsce uznane zostały warszawskie biura londyńskich kancelarii Allen & Overy, Clifford Chance i Linklaters. Liderem w energetyce okazały się CMS i Dentons. W prawie konkurencji najwyższe wyniki osiągnęły Linklaters, Allen & Overy, Dentons i SK&S. Z prawa farmaceutycznego bezkonkurencyjne okazały się polskie kancelarie DZP oraz Kieszkowska Rutkowska Kolasiński. Najlepszymi kancelariami z prawa telekomunikacyjnego zostały GWW i Traple Konarski Podrecki. W tegorocznej edycji rankingu dodana została szósta kategoria – danych osobowych. Zwycięzcami w tej dziedzinie zostały kancelarie Wierzbowski Eversheds Sutherland i Traple Konarski Podrecki.

Wyniki drugiego Rankingu kancelarii regulacyjnych ogłoszone zostały podczas gali, która odbyła się w restauracji Pańska 85. Udział w niej wzięli przedstawiciele urzędów regulacyjnych – prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski, oraz przedstawiciele polskich i międzynarodowych kancelarii prawnych.

Józef Palinka z DZP zaskoczył uczestników gali, ogłaszając ze sceny przejście do swojej kancelarii Rafała Hajduka, szefa nagrodzonego zespołu energetycznego Norton Rose Fulbright.

Partnerami głównymi Gali byli BMW Auto Fus oraz firma Luxury Travel. Gali towarzyszyła wystawa prac prof. Wojciecha Cieśniewskiego przygotowana przez Galerię MOSTRA Leny Strużyńskiej.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Bo zupa była za droga. Domowa przemoc majątkowa

Kto ma pieniądze, ten ma władzę. W polskich domach pieniądze mają z reguły mężczyźni. I wykorzystują to. Tak rodzi się przemoc ekonomiczna.

Adam Grzeszak, Magdalena Kicińska
11.05.2017
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną