Kto zwyciężył w Rankingu kancelarii regulacyjnych 2017. POLITYKA INSIGHT ogłasza wyniki
W drugiej edycji rankingu oceniliśmy firmy doradzające w bankowości, danych osobowych, energetyce, konkurencji, telekomunikacji i farmaceutyce.
Laureaci wyróżnieni w kategorii Prawo Konkurencji
PolitykaInsight.pl

Laureaci wyróżnieni w kategorii Prawo Konkurencji

23 marca POLITYKA INSIGHT ogłosiła wyniki drugiego Rankingu kancelarii regulacyjnych. To jedyne w Polsce jakościowe badanie sektora kancelarii prawnych oparte m.in. na ankietach wypełnionych przez polskie kancelarie oraz ich klientów – największe spółki z sektorów regulowanych.

Ranking obejmuje kancelarie zajmujące się doradztwem regulacyjnym, tj. związanym z publicznym prawem gospodarczym egzekwowanym przez urzędy takie jak UOKiK, URE czy KNF. Autorami rankingu są dr Piotr Semeniuk i Justyna Jawor z działu prawnego POLITYKI INSIGHT, na co dzień odpowiadający w POLITYCE INSIGHT za analizę działań regulatorów i rynku kancelarii prawnych.

POLITYKA INSIGHT wręczyła dyplomy w sześciu kategoriach: prawie bankowym, danych osobowych, energetycznym, farmaceutycznym, konkurencji i telekomunikacyjnym. Zastosowany został podział na trzy grupy (grupa 1., grupa 2. i grupa 3.) i wyróżnienia.

W prawie bankowym za najlepsze w Polsce uznane zostały warszawskie biura londyńskich kancelarii Allen & Overy, Clifford Chance i Linklaters. Liderem w energetyce okazały się CMS i Dentons. W prawie konkurencji najwyższe wyniki osiągnęły Linklaters, Allen & Overy, Dentons i SK&S. Z prawa farmaceutycznego bezkonkurencyjne okazały się polskie kancelarie DZP oraz Kieszkowska Rutkowska Kolasiński. Najlepszymi kancelariami z prawa telekomunikacyjnego zostały GWW i Traple Konarski Podrecki. W tegorocznej edycji rankingu dodana została szósta kategoria – danych osobowych. Zwycięzcami w tej dziedzinie zostały kancelarie Wierzbowski Eversheds Sutherland i Traple Konarski Podrecki.

Wyniki drugiego Rankingu kancelarii regulacyjnych ogłoszone zostały podczas gali, która odbyła się w restauracji Pańska 85. Udział w niej wzięli przedstawiciele urzędów regulacyjnych – prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski, oraz przedstawiciele polskich i międzynarodowych kancelarii prawnych.

Józef Palinka z DZP zaskoczył uczestników gali, ogłaszając ze sceny przejście do swojej kancelarii Rafała Hajduka, szefa nagrodzonego zespołu energetycznego Norton Rose Fulbright.

Partnerami głównymi Gali byli BMW Auto Fus oraz firma Luxury Travel. Gali towarzyszyła wystawa prac prof. Wojciecha Cieśniewskiego przygotowana przez Galerię MOSTRA Leny Strużyńskiej.

Aktualności, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną