Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Pracować po ludzku

„To nie jest kraj dla pracowników”: nowa książka Rafała Wosia

Rafał Woś Rafał Woś Leszek Zych / Polityka
W swojej najnowszej książce Rafał Woś próbuje wyjaśnić, dlaczego w pracy jesteśmy na ogół nieszczęśliwi i dlaczego tyle nieszczęść bierze się z jej degradacji.
materiały prasowe

Polak (i nie tylko Polak) swojej pracy raczej nie lubi, czemu dziwić się trudno, skoro tak często jest ona – pisze autor we wstępie – „odczłowieczającą tyrą, bezsensowną harówką i ogłupiającym zasuwem”. Jak to zmienić? Rafał Woś jest realistą. „Chodzi o to (…) by praca była trochę bardziej pewna, nieco lepiej płatna i dająca ciut więcej satysfakcji. A jednocześnie, by zostawiała cokolwiek więcej czasu bez uszczerbku na statusie społecznym”. By była również sposobem na osobiste spełnienie, a nie tylko na zdobywanie środków do życia.

Polityka 38.2017 (3128) z dnia 19.09.2017; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Pracować po ludzku"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022