Rynek

Co z tą e-Polską?

Anna Streżyńska o tym, czy Polska stanie się państwem cyfrowym

Anna Streżyńska, prawniczka, była minister cyfryzacji, zwana „żelazną damą polskiej telekomunikacji” Anna Streżyńska, prawniczka, była minister cyfryzacji, zwana „żelazną damą polskiej telekomunikacji” Krystian Maj / Forum
Rozmowa z Anną Streżyńską, byłą minister cyfryzacji, o szansach i zagrożeniach programu cyfryzacji Polski.
„Większość polityków cyfryzacji po prostu nie rozumie. I to jest największy problem”.Stanisław Kowalczuk/EAST NEWS „Większość polityków cyfryzacji po prostu nie rozumie. I to jest największy problem”.

Adam Grzeszak: – Miała pani przeprowadzić Polskę z epoki papierowej do cyfrowej. Chwalono panią za kompetencje, pracowitość i osiągnięcia, aż tu nagle dymisja. Co poszło nie tak?
Anna Streżyńska: – Przez pewien czas sama chciałam to wiedzieć. Czekałam na rozmowę z premierem do dnia dymisji, a nawet kilka dni dłużej, bo normalną procedurą jest, że odchodzący minister przekazuje urząd następcy wprowadzanemu przez premiera. Nikt się jednak nie pojawił, więc uznałam, że dalsze czekanie nie ma sensu.

Polityka 6.2018 (3147) z dnia 06.02.2018; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Co z tą e-Polską?"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021