Rynek

Co z tą e-Polską?

Anna Streżyńska o tym, czy Polska stanie się państwem cyfrowym

Anna Streżyńska, prawniczka, była minister cyfryzacji, zwana „żelazną damą polskiej telekomunikacji” Anna Streżyńska, prawniczka, była minister cyfryzacji, zwana „żelazną damą polskiej telekomunikacji” Krystian Maj / Forum
Rozmowa z Anną Streżyńską, byłą minister cyfryzacji, o szansach i zagrożeniach programu cyfryzacji Polski.
„Większość polityków cyfryzacji po prostu nie rozumie. I to jest największy problem”.Stanisław Kowalczuk/EAST NEWS „Większość polityków cyfryzacji po prostu nie rozumie. I to jest największy problem”.

Adam Grzeszak: – Miała pani przeprowadzić Polskę z epoki papierowej do cyfrowej. Chwalono panią za kompetencje, pracowitość i osiągnięcia, aż tu nagle dymisja. Co poszło nie tak?
Anna Streżyńska: – Przez pewien czas sama chciałam to wiedzieć. Czekałam na rozmowę z premierem do dnia dymisji, a nawet kilka dni dłużej, bo normalną procedurą jest, że odchodzący minister przekazuje urząd następcy wprowadzanemu przez premiera. Nikt się jednak nie pojawił, więc uznałam, że dalsze czekanie nie ma sensu.

Polityka 6.2018 (3147) z dnia 06.02.2018; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Co z tą e-Polską?"

Czytaj także

Ludzie i style

Na północ od Madrytu – kastylijskim szlakiem zamków i wina

Niecałe trzy godziny lotu do hiszpańskiej stolicy i krótka jazda samochodem przenoszą nas w samo serce Krainy Zamków. Teraz jest najlepszy moment, bo tłumy turystów zniknęły, a winiarze z La Rioja czekają z poczęstunkiem.

Paweł Moskalewicz
25.11.2019