Rynek

Pustynia nad morzem

Brakuje chętnych do pracy w nadmorskich kurortach

Nadmorskie kąpieliska, które zostały zamknięte z braku ratowników, raczej się już do końca sezonu nie otworzą. Nadmorskie kąpieliska, które zostały zamknięte z braku ratowników, raczej się już do końca sezonu nie otworzą. Łukasz Dejnarowicz / Forum
Nad Bałtykiem zaroiło się od turystów, ale wypoczynek stał się droższy, bardziej ryzykowny i mniej komfortowy. Z braku ludzi do pracy, szczególnie sezonowej.
Żeby utrzymać droższych pracowników, trzeba podnosić ceny. Wakacje w kraju zaczynają być coraz droższe.Grzegorz Klatka/Forum Żeby utrzymać droższych pracowników, trzeba podnosić ceny. Wakacje w kraju zaczynają być coraz droższe.

Tegoroczne lato zaczęło się wcześnie, na plażach ruch. Ale mimo znakomitej w tym roku pogody pływanie w morzu aż do lipca na większości plaż było zabronione. Z braku ratowników. Ci mieli pojawić się wraz z początkiem wakacji, ale nie wszędzie udało się znaleźć chętnego, więc pływania nadal się zabrania. Zazwyczaj bezskutecznie. Nikt przecież nie przyjeżdża nad morze, żeby tylko siedzieć na plaży.

Kąpieliska, które z braku ratowników zostały zamknięte, raczej się już do końca sezonu nie otworzą.

Polityka 28.2018 (3168) z dnia 10.07.2018; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Pustynia nad morzem"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Leociak: Kościół jako instytucję należy odrzucić

To już nie są czasy zdobywania nowego świata i nawracania siłą wszystkich „dzikusów”, czy tego chcą, czy nie – mówi prof. Jacek Leociak z Instytutu Badań Literackich PAN, autor „Młynów Bożych” i wydanego właśnie „Wiecznego strapienia. O kłamstwie, historii i Kościele”.

Katarzyna Czarnecka
30.11.2020