Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Riviera nad Bałtykiem

Polska drugą Chorwacją?

Bałtyckie plaże przypominają śródziemnomorskie. Upalne słońce, woda ciepła jak nigdy wcześniej. Bałtyckie plaże przypominają śródziemnomorskie. Upalne słońce, woda ciepła jak nigdy wcześniej. Cezary Aszkielowicz / Agencja Gazeta
Stęsknieni słońca szukaliśmy go podczas wakacyjnych podróży po świecie. Dziś, gdy mamy je w kraju, i to w nadmiarze, zaczynamy tęsknić za pogodą umiarkowaną i obliczalną. Zmienia się klimat, także dla branży turystycznej. Dokąd pojedziemy w przyszłym roku?
Na autostradzie A1 latem jest tłoczno, zwłaszcza przed bramkami.Łukasz Dejnarowicz/Forum Na autostradzie A1 latem jest tłoczno, zwłaszcza przed bramkami.

Tego lata nie tylko Polska, ale też cała półkula północna smaży się w słońcu. Zewsząd płyną komunikaty o bitych rekordach. Dla Szwedów, Norwegów, Finów i Duńczyków to był najgorętszy lipiec w historii. Za kołem podbiegunowym zanotowano 30 st. C. Brytyjczycy deklarują, że tak gorąco nie było u nich nigdy w czasach nowożytnych. Rekordy ciepła zanotowano w Denver (40,5), Montrealu (36,6), Glasgow (31,9), Tbilisi (40,5), Erewanie (42), Lizbonie (43). Japończycy tego lata przeżyli nie tylko rekordowe upały, ale na dokładkę jeszcze gigantyczną powódź.

Polityka 34.2018 (3174) z dnia 21.08.2018; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Riviera nad Bałtykiem"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?