Rynek

Lato zimą

Czas letni przez cały rok

Likwidacja zmian czasu powinna teoretycznie oznaczać, że każdy pozostaje przez cały rok w swojej strefie. Likwidacja zmian czasu powinna teoretycznie oznaczać, że każdy pozostaje przez cały rok w swojej strefie. Getty Images
Jeszcze tylko dwie zmiany czasu i przestaniemy każdej wiosny i jesieni majstrować przy zegarkach. Przez cały rok obowiązywać będzie czas letni.
Chętniej wychodzimy z domu i spędzamy czas na dworze, gdy jest widno.stillfx/PantherMedia Chętniej wychodzimy z domu i spędzamy czas na dworze, gdy jest widno.

Za zaprzestaniem cofania i przyspieszania czasu o godzinę opowiedziała się miażdżąca większość z 4,6 mln obywateli państw Unii Europejskiej, którzy zabrali w tej sprawie głos. W większości Niemców, w konsultacjach wzięło ich udział aż 3 mln. Zgodnie opowiedzieli się przeciwko manipulowaniu czasem. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker ogłosił, że takiego obywatelskiego odzewu zignorować nie można. Zwłaszcza że już wcześniej o rewizję dotychczasowych zasad zwróciło się do Brukseli kilka państw, m.

Polityka 40.2018 (3180) z dnia 02.10.2018; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Lato zimą"

Czytaj także

Świat

NIEMCY: Berlin ciągnie do Moskwy

Osiem dekad po pakcie Ribbentrop-Mołotow w Niemczech rośnie presja na kolejną odwilż w relacjach z Rosją. Działania polskiego rządu raczej nie studzą tego zapału.

Adam Krzemiński
02.09.2019