„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Lato zimą

Czas letni przez cały rok

Likwidacja zmian czasu powinna teoretycznie oznaczać, że każdy pozostaje przez cały rok w swojej strefie. Likwidacja zmian czasu powinna teoretycznie oznaczać, że każdy pozostaje przez cały rok w swojej strefie. Getty Images
Jeszcze tylko dwie zmiany czasu i przestaniemy każdej wiosny i jesieni majstrować przy zegarkach. Przez cały rok obowiązywać będzie czas letni.
Chętniej wychodzimy z domu i spędzamy czas na dworze, gdy jest widno.stillfx/PantherMedia Chętniej wychodzimy z domu i spędzamy czas na dworze, gdy jest widno.

Za zaprzestaniem cofania i przyspieszania czasu o godzinę opowiedziała się miażdżąca większość z 4,6 mln obywateli państw Unii Europejskiej, którzy zabrali w tej sprawie głos. W większości Niemców, w konsultacjach wzięło ich udział aż 3 mln. Zgodnie opowiedzieli się przeciwko manipulowaniu czasem. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker ogłosił, że takiego obywatelskiego odzewu zignorować nie można. Zwłaszcza że już wcześniej o rewizję dotychczasowych zasad zwróciło się do Brukseli kilka państw, m.

Polityka 40.2018 (3180) z dnia 02.10.2018; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Lato zimą"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021