Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Przegląd informacji rynkowych

Polityka
McLaren GTmateriały prasowe McLaren GT

Wydarzenia

• Brytyjski producent luksusowych samochodów McLaren Automotive otworzył w Warszawie firmowy salon sprzedaży. Jest to pierwszy salon w Polsce i drugi (po Łotwie) w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego otwarcie zbiegło się z polskim debiutem McLarena GT. Auto ma konstrukcję z włókna węglowego, elementy aluminium w nadwoziu, a przede wszystkim potężny silnik. Wszystko to sprawia, że prędkość od 0 do 200 km/h osiąga w 9 sekund. Maksymalna prędkość auta to 326 km/h. Tylko gdzie to sprawdzić? W Polsce wyłącznym dystrybutorem McLarena jest firma Auto Fus Group.

Siemens AG, koncern energetyczno-przemysłowy, inwestuje w fabrykę, w której montowane będą szafy sterownicze, niezbędne w każdej zautomatyzowanej produkcji (zarządzają m.in. liniami produkcyjnymi). Zakład uruchomiony zostanie w październiku 2019 r. w parku logistycznym MPL Wrocław. Znajdzie w nim pracę ok. 150 osób. Co roku wytwarzanych będzie tam około 1250 urządzeń, z czego 1000 trafiać będzie na rynek polski, a pozostałe na eksport do Niemiec, Czech, Szwajcarii i Austrii.

• Polska została wybrana na gospodarza Internet Governance Forum 2020 – największego spotkania na temat technologii cyfrowych organizowanego z inicjatywy ONZ. Będzie to pierwsze od 10 lat forum IGF w kraju Europy Środkowo-Wschodniej. W dyskusjach nad globalnym rozwojem internetu biorą udział przedstawiciele rządów, przedsiębiorcy, naukowcy i organizacje pozarządowe z całego świata. W minionym roku gospodarzem IGF był Paryż, a w tym roku w listopadzie będzie nim Berlin.

Enter Air, polski przewoźnik czarterowy, za 2 mln dol. kupił 49 proc. udziałów w szwajcarskich liniach lotniczych Chair, które działały dotychczas pod marką Germania Flug AG.

Polityka 25.2019 (3215) z dnia 17.06.2019; Rynek; s. 45

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama