Rynek

Przegląd informacji rynkowych

Polityka
Wolfgang Karl Bremmmateriały prasowe Wolfgang Karl Bremm

Wydarzenia

• Do 2021 r. Polski Fundusz Rozwoju (PFR) zainwestuje 24 mld zł – zapowiedział Paweł Borys, prezes funduszu. Największa część tej kwoty – 11,3 mld zł – ma być przeznaczona m.in. na inwestycje strategiczne, samorządowe, infrastrukturalne oraz w OZE (odnawialne źródła energii). Kolejne 7,5 mld zł – pójdzie na budowę mieszkań na wynajem (celem jest 50 tys. mieszkań zbudowanych do 2021 r.), a inwestujący w innowacyjne firmy MŚP fundusz Ventures otrzyma 3,6 mld zł. /Polityka Insight Premium

• Producent leków Adamed Pharma kupił udziały we włoskiej spółce farmaceutycznej Ecupharma, która dostarcza leki oraz usługi z dziedziny neuropsychiatrii i urologii. Dzięki partnerstwu Adamed chce rozszerzyć swoją obecność na rynku włoskim, który pod względem produktów leczniczych jest trzeci w UE (po Niemczech i Francji), a jego wartość sięga prawie 20 mld euro. Adamed otworzył we Włoszech swoje przedstawicielstwo. To dziewiąta placówka po Hiszpanii, Rosji, Wietnamie, Kazachstanie, Uzbekistanie, Ukrainie, Czechach i Słowacji. Firma sprzedaje swoje leki w kilkudziesięciu krajach na sześciu kontynentach.

***

Kadry

• Od lipca szefem Mercedes-Benz Polska będzie Wolfgang Karl Bremm. Z wykształcenia jest inżynierem mechanikiem. Ukończył politechnikę w Akwizgranie, a kwalifikacje menedżerskie zdobył na uniwersytetach w Finlandii i Francji (dyplom MBA). Pracę zawodową zaczynał w Renault. W 1997 r. dołączył do koncernu Daimler AG, gdzie pracował m.in. w dziale pojazdów ciężarowych i zarządzania sprzedażą aut klasy C, E-Coupe/Cabrio. Potem został prezesem Mercedes-Benz w Luksemburgu, a w 2016 r. objął w centrali firmy stanowisko dyrektora ds.

Polityka 26.2019 (3216) z dnia 25.06.2019; Rynek; s. 46
Reklama