Rynek

Przegląd informacji rynkowych

Polityka
Blisko 1,3 mln zł zapłacono za obraz „M4” Wojciecha Fangora na aukcji online, którą zorganizowała DESA Unicum.Desa Unicum Blisko 1,3 mln zł zapłacono za obraz „M4” Wojciecha Fangora na aukcji online, którą zorganizowała DESA Unicum.

Wydarzenia

2,5 mln zł uzyskano ze sprzedaży dzieł sztuki podczas największej, jak do tej pory, aukcji online w Polsce, którą zorganizowała DESA Unicum. Do sprzedaży wystawiono m.in. prace Ryszarda Winiarskiego, Wojciecha Fangora, Henryka Stażewskiego i Juliana Stańczaka. Licytować można było przez stronę internetową oraz za pomocą mobilnej aplikacji. Najwięcej, bo blisko 1,3 mln zł, zapłacono za obraz „M4” Wojciecha Fangora. Na świecie – według European Fine Art Foundation – rynek sprzedaży dzieł sztuki online osiągnął wartość 6 mld dol. i stale rośnie.

P4, operator sieci komórkowej Play, kupił od funduszu Enterprise Investors spółkę 3S. Kwota transakcji to 420 mln zł. Od 10 lat 3S współpracuje z Play, oferując usługi telekomunikacyjne, w chmurze i IT. Firma dysponuje też centrami danych oraz siecią światłowodową o długości ponad 3,8 tys. km. Przejęcie 3S pozwoli Play na szybsze połączenie komórkowych stacji bazowych z siecią światłowodową, co przyspieszy rozwój usług 5G (technologia mobilna piątej generacji).

• Firma InPost wygrała przetarg na dostawę Paczkomatów do Salzburga w Austrii. W ciągu pięciu lat stanie w tym mieście tysiąc urządzeń – pierwsze pojawią się jeszcze w lipcu br. W Polsce InPost ma ponad 4,8 tys. Paczkomatów. W 2018 r. za ich pomocą dostarczył ponad 86 mln przesyłek. Paczkomat® stanowi zastrzeżony przez firmę InPost znak towarowy.

• Od lipca w firmach zatrudniających ponad 250 pracowników wprowadzono Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Jak wynika z raportu Polityki Insight przygotowanego dla Nationale Nederlanden – dobrowolny system oszczędzania może w ciągu 10 lat zwiększyć krajowe inwestycje nawet o 22 proc.

Polityka 28.2019 (3218) z dnia 09.07.2019; Rynek; s. 44
Reklama