Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Przegląd informacji rynkowych

Polityka
Wieżowiec Warsaw SpireFilip Bramorski Wieżowiec Warsaw Spire

Wydarzenia

• Firma Solaris Bus&Coach podpisała umowę z mediolańskim przewoźnikiem ATM Milano na sprzedaż do 250 autobusów miejskich z napędem elektrycznym. Całkowita wartość kontraktu może wynieść ponad 192 mln euro. To efekt wygranego przez Solaris przetargu, największego w Europie, na dostawę pojazdów elektrycznych. Do Mediolanu trafią autobusy model Urbino 12 electric, wyposażone w baterie Solaris High Energy o łącznej pojemności ponad 240 kWh. Dostawa pierwszej partii (40 sztuk) rozpocznie się w połowie 2020 r. Autobusy z Solarisa jeżdżą już w kilkudziesięciu europejskich miastach.

• Dotychczasowi właściciele wieżowca Warsaw Spire, Ghelamco Poland (deweloper nieruchomości komercyjnych) oraz fundusz kapitałowy Madison International Realty, sprzedali go spółce IMMOFINANZ, która zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami na rynku europejskim. Wartość transakcji wyniosła 386 mln euro. Warsaw Spire jest najwyższym budynkiem biurowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego wysokość wraz z iglicami sięga 220 m (49 pięter), a powierzchnia biurowa to 65 tys. m kw. Obecnie Ghelamco w sąsiedztwie Warsaw Spire w kompleksie The Warsaw HUB buduje trzy wieżowce oraz 200-metrową wieżę Warsaw UNIT.

• Od początku lipca Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma nowy systemem informatyczny (Electronic Exchange of Social Security Information – EESSI). Zapewnia on współpracę z blisko 15 tys. instytucji zajmujących się ubezpieczeniem społecznym w 32 krajach (UE i EFTA). Nowe rozwiązanie umożliwia elektroniczną, tym samym szybszą, wymianę informacji i dokumentów, które dotychczas przesyłano w formie papierowej. Dotyczyły one ok. 1,5 mln spraw rocznie, m.

Polityka 30.2019 (3220) z dnia 23.07.2019; Rynek; s. 41

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama