Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Ani folwarku, ani Mordoru

Milion pracowników potrzebny od zaraz

„Pracuje u nas prawie 4 tys. obywateli z Nepalu i Indii, a z Bangladeszu 2,4 tys”. „Pracuje u nas prawie 4 tys. obywateli z Nepalu i Indii, a z Bangladeszu 2,4 tys”. Adam Chełstowski / Forum
Rozmowa z Maciejem Wituckim, prezydentem Konfederacji Lewiatan, o tym, skąd brać pracowników, których nie ma, i jak się dziś układać z władzą.
Maciej Witucki, prezydent Konfederacji LewiatanPuls Biznesu/Forum Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan

Joanna Solska: – Jako szef agencji pracy Work Service mówił pan, że choć bezrobocie jest małe, to polska gospodarka nie oferuje młodym ludziom miejsc pracy, jakich szukają. Czy jako szef organizacji zrzeszającej pracodawców podtrzymuje pan tę opinię?
Maciej Witucki: – Najbardziej brakuje osób do prostych prac, których ludzie z dyplomami wykonywać nie chcą. To główny powód emigracji. Bo jeśli młodzi muszą już zrezygnować z ambicji zawodowych, to wolą to robić za większe pieniądze za granicą.

Polityka 35.2019 (3225) z dnia 27.08.2019; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Ani folwarku, ani Mordoru"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022