Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

O dwóch takich, co wygrali los

Nowy władca Google’a

Larry Page i Sergey Brin (na górze). Larry Page i Sergey Brin (na górze). Ben Margot/AP / EAST NEWS
Larry Page i Sergey Brin przestali zarządzać założoną przez siebie firmą. Władzę nad Google i całym konglomeratem Alphabet przejął Sundar Pichai. Czy to kolejny etap rozwoju firmy, czy ucieczka z tonącego okrętu?
Sundar PichaiEric Risberg/AP/EAST NEWS Sundar Pichai

Pytanie wydaje się niedorzeczne. Alphabet, gigant cyfrowego kapitalizmu, którego najważniejszą składową jest Google, ma na giełdzie wartość 930 mld dol. i ustępuje jedynie Microsoftowi i Apple. Na dodatek wycenę tę zdają się potwierdzać realne przychody, które w ubiegłym roku sięgnęły 136 mld dol. One z kolei są pochodną dominującej pozycji Google w cyfrowym świecie.

Ta dominacja stała się podstawą sukcesu finansowego polegającego na sprzedaży reklam w sposób zupełnie inny niż dotąd. Google postanowił powiązać wydatki na reklamę z jej skutecznością.

Polityka 51.2019 (3241) z dnia 17.12.2019; Rynek; s. 58
Oryginalny tytuł tekstu: "O dwóch takich, co wygrali los"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Od SB do NATO i UE

Książka amerykańskiego dziennikarza Johna Pomfreta pokazuje, jak po 1989 r. solidarnościowe władze z pomocą byłych szpiegów SB otworzyły nam drzwi na Zachód.

Grzegorz Rzeczkowski
17.01.2022