Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Z drugiej ręki

Nowe trendy: second-handy

Zainteresowanie poświąteczną wyprzedażą prezentów to tylko jeden z objawów zmian w konsumenckich zwyczajach Polaków. Zainteresowanie poświąteczną wyprzedażą prezentów to tylko jeden z objawów zmian w konsumenckich zwyczajach Polaków. Getty Images
Polacy coraz chętniej kupują towary używane. Po świętach rusza wielka wyprzedaż nietrafionych prezentów. Rosną sieci handlujące używanymi autami, meblami, odzieżą, elektroniką. Zmienia się styl konsumpcji.
Wśród Polaków rośnie gotowość do kupowania towarów z drugiej ręki. Najchętniej, gdy są to książki, ubrania, meble, rowery, instrumenty muzyczne, zabawki i akcesoria dla dzieci.123 RF Wśród Polaków rośnie gotowość do kupowania towarów z drugiej ręki. Najchętniej, gdy są to książki, ubrania, meble, rowery, instrumenty muzyczne, zabawki i akcesoria dla dzieci.

Kiedy mijają święta, trzeba zwykle dokonać prezentowego bilansu, bo nie ze wszystkim Święty Mikołaj trafił w nasz gust i oczekiwania. Nietrafione prezenty można wrzucić do szafy i o nich zapomnieć, można je też puścić dalej, uszczęśliwiając inne osoby przy pierwszej nadarzającej się okazji. – Z badań preferencji użytkowników serwisu OLX wynika, że najbardziej nietrafionymi prezentami są skarpetki, kapcie i żelazka – wyjaśnia Paulina Rezmer z OLX.pl. Osoby najbardziej praktyczne szybko wystawiają na sprzedaż świąteczne prezenty, które nie przypadły im do gustu.

Polityka 1.2020 (3242) z dnia 29.12.2019; Rynek; s. 49
Oryginalny tytuł tekstu: "Z drugiej ręki"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >