Rynek

Śmieci na śmieci

Śmieci: absurdy segregacji

Ceny za odbiór odpadów drastycznie rosną w całej Polsce. Ceny za odbiór odpadów drastycznie rosną w całej Polsce. Cezary p / Wikipedia
Kary mają nas skłonić do segregowania surowców wtórnych, ale potem nie bardzo wiadomo, co z nimi zrobić. Nikt ich nie chce. Rosną więc góry makulatury i plastiku, bo recykling się nie opłaca.
Nie ma co robić z odpadami i trzeba sporo zapłacić, aby znaleźli się chętni na przetworzenie choćby części śmieci.Nigel Roddis/Reuters/Forum Nie ma co robić z odpadami i trzeba sporo zapłacić, aby znaleźli się chętni na przetworzenie choćby części śmieci.

Z górą śmieci samorządy próbują walczyć na różne sposoby. W Warszawie pod koniec stycznia stanęło dziesięć recyklomatów, czyli urządzeń przyjmujących puste butelki plastikowe i szklane. To już drugie podejście miasta, za pierwszym razem butelek było dużo więcej, niż urządzenia mogły przyjąć. Teraz historia się powtarza. Mieszkańcy mogą zbierać punkty i wymieniać je na zniżki przy zakupie kawy albo biletów do niektórych kin i teatrów. Chociaż oferta rabatowa nie jest imponująca, maszyny nie radzą sobie z popularnością i często są przepełnione.

Polityka 7.2020 (3248) z dnia 11.02.2020; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Śmieci na śmieci"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Ghislaine Maxwell, kobieta, która pomogła Epsteinowi zbudować harem

Córka brytyjskiego magnata prasowego miała werbować dla swojego przyjaciela Jeffreya Epsteina młode, przeważnie nieletnie dziewczęta. Jak absolwentka Oxfordu mogła wejść w tę rolę?

Tomasz Zalewski
18.08.2019