Rynek

Śmieci na śmieci

Śmieci: absurdy segregacji

Ceny za odbiór odpadów drastycznie rosną w całej Polsce. Ceny za odbiór odpadów drastycznie rosną w całej Polsce. Cezary p / Wikipedia
Kary mają nas skłonić do segregowania surowców wtórnych, ale potem nie bardzo wiadomo, co z nimi zrobić. Nikt ich nie chce. Rosną więc góry makulatury i plastiku, bo recykling się nie opłaca.
Nie ma co robić z odpadami i trzeba sporo zapłacić, aby znaleźli się chętni na przetworzenie choćby części śmieci.Nigel Roddis/Reuters/Forum Nie ma co robić z odpadami i trzeba sporo zapłacić, aby znaleźli się chętni na przetworzenie choćby części śmieci.

Z górą śmieci samorządy próbują walczyć na różne sposoby. W Warszawie pod koniec stycznia stanęło dziesięć recyklomatów, czyli urządzeń przyjmujących puste butelki plastikowe i szklane. To już drugie podejście miasta, za pierwszym razem butelek było dużo więcej, niż urządzenia mogły przyjąć. Teraz historia się powtarza. Mieszkańcy mogą zbierać punkty i wymieniać je na zniżki przy zakupie kawy albo biletów do niektórych kin i teatrów. Chociaż oferta rabatowa nie jest imponująca, maszyny nie radzą sobie z popularnością i często są przepełnione.

Polityka 7.2020 (3248) z dnia 11.02.2020; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Śmieci na śmieci"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021