Rynek

Firmy upadają stojąc

Biznes w zapaści – przedsiębiorcy o tym, z czym się dziś muszą mierzyć i ile jeszcze przetrwają

Coraz więcej osób niepokoi się czy ich firmy ocaleją, a one nie stracą pracy. Coraz więcej osób niepokoi się czy ich firmy ocaleją, a one nie stracą pracy. Mirosław Gryń / Polityka
Po pierwszym miesiącu życia z pandemią polska gospodarka jeszcze się trzyma. Wszystkich jednak dręczy pytanie: ile wytrzyma? Ile zniosą przedsiębiorcy i pracownicy? W jakiej kondycji zastaniemy kraj, kiedy wyjdziemy z domów? Na kolejnych stronach przedsiębiorcy opowiadają POLITYCE, z czym się dziś muszą mierzyć i ile jeszcze przetrwają.
Aleksandra Gosk, współwłaścicielka klubokawiarni w Sopocie.Krzysztof Mystkowski/KFP Aleksandra Gosk, współwłaścicielka klubokawiarni w Sopocie.

Marzec był okresem, kiedy gospodarka gwałtownie zwalniała. Blokowane granice, stający transport, kolejne coraz ostrzejsze rygory sanitarne odcinające Polaków od większości usług i dużej części handlu, administracyjne decyzje zakazujące działalności całych branż, zamknięcie szkół i przedszkoli, które pozbawiło firmy wielu pracowników zmuszonych do podjęcia opieki nad dziećmi, a wreszcie narodowa kwarantanna z ograniczonym prawem do opuszczania domów wprowadziły gospodarkę w stan chorobowy. Po usługach i transporcie, które odczuły to jako pierwsze, przyszła kolej na przemysł.

Polityka 16.2020 (3257) z dnia 14.04.2020; Rynek; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Firmy upadają stojąc"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Niespotykanie niewidoczny człowiek. Minister Kościński

Tadeusz Kościński przyjął tekę ministra finansów, ale się nie cieszy. Nominacji nie zawdzięcza swoim kompetencjom, ale temu, że już w 2015 r. znalazł się w drużynie Morawieckiego. Teraz musi znaleźć pieniądze na wydatki projektowane na Nowogrodzkiej.

Joanna Solska
26.11.2019