Rynek

Odmrażanie na gorąco

Biznes w nowych standardach bezpieczeństwa

Oprócz obowiązkowych maseczek i jednorazowych rękawiczek, do których przywykliśmy, nowe standardy wprowadzają w przestrzeniach publicznych luz, którego wielu z nas nie ma w domu. Oprócz obowiązkowych maseczek i jednorazowych rękawiczek, do których przywykliśmy, nowe standardy wprowadzają w przestrzeniach publicznych luz, którego wielu z nas nie ma w domu. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta
Koronawirus szybko nas nie opuści. Musimy więc nauczyć się tak z nim żyć, żeby przeżyć. Temu powinny służyć nowe standardy sanitarne, które mają obowiązywać w odmrażanych sektorach gospodarki. Zaczynamy je tworzyć, ale po omacku i chaotycznie.
Odmrożenia usług rząd boi się najbardziej, ale o standardach sanitarnych z ich przedstawicielami nie rozmawia.Getty Images Odmrożenia usług rząd boi się najbardziej, ale o standardach sanitarnych z ich przedstawicielami nie rozmawia.

Niektórzy przedsiębiorcy uważają, że prościej będzie firmę zamknąć, niż sprostać nowym wymogom, bo wtedy zarobić już się na pewno nie da. Kiedy w handlu spożywczym wprowadzono zasadę, że w sklepie może przebywać tylko trzy razy więcej osób, niż jest kas, przed sklepami zaczęły się tworzyć gigantyczne kolejki. Wtedy jeszcze uważaliśmy, że to przejściowe restrykcje, wkrótce przeminą i wrócimy do normalności. Stopniowe otwieranie od 4 maja galerii handlowych na powrót do normalności jednak nie wygląda.

Polityka 19.2020 (3260) z dnia 05.05.2020; Rynek; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Odmrażanie na gorąco"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021