Rynek

Nie ma darmowych kryzysów

Rozmowa z dr. Maciejem Bukowskim, autorem raportu „Orzeł z popiołów. Gospodarka po COVID-19”

„Najbardziej ucierpiały rejony starej Unii, uprzemysłowione, zurbanizowane, mające najwięcej kontaktów biznesowych i turystycznych z Chinami”. „Najbardziej ucierpiały rejony starej Unii, uprzemysłowione, zurbanizowane, mające najwięcej kontaktów biznesowych i turystycznych z Chinami”. Andriy Onufriyenko / Getty Images
Z dr. Maciejem Bukowskim, autorem raportu „Orzeł z popiołów. Gospodarka po COVID-19”, o tym, co nas czeka w nadchodzącej nowej normalności.
Maciej BukowskiMarek Wisniewski/Puls Biznesu/Forum Maciej Bukowski

ADAM GRZESZAK: – Polska wychodzi ze stanu hibernacji. Robimy to z obawy o wytrzymałość gospodarki czy społeczeństwa?
MACIEJ BUKOWSKI: – Epidemiologicznie byłoby dobrze, gdybyśmy jeszcze poczekali i otworzyli gospodarkę, gdy liczba zachorowań na COVID-19 spadnie. Ale jest problem z wytrzymałością społeczną. W pewnym momencie ludzie sami zaczynają wychodzić z domów. Tak jest we wszystkich krajach. Od samego początku było widać, że wprowadziliśmy to zamknięcie trochę za wcześnie, a więc musimy też liczyć się z tym, że trochę za wcześnie będziemy musieli je znieść.

Polityka 20.2020 (3261) z dnia 12.05.2020; Rynek; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie ma darmowych kryzysów"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Lekarka: Polska odwróciła się od pacjentek

„Osoby, które argumentują ten wyrok troską o życie i rodzinę, kradną czas kobietom. Decyzja trybunału sprawi, że te z nich, które chciały być matkami, nigdy nimi nie będą. A nas stawia w sytuacji nieetycznej” – mówi Kaja Filaczyńska, inicjatorka listu otwartego do TK, pod którym podpisało się niemal tysiąc lekarek i lekarzy.

Mateusz Witczak
23.10.2020