Rynek

Z życia wieżowców

Co dalej z biurowcami

Skoro własne mieszkanie lub dom dla milionów osób miałoby stać się jednocześnie biurem, to do ustalenia pozostaje wiele spraw między pracownikami i pracodawcami. Skoro własne mieszkanie lub dom dla milionów osób miałoby stać się jednocześnie biurem, to do ustalenia pozostaje wiele spraw między pracownikami i pracodawcami. Getty Images
Do niedawna tętniły życiem, teraz niemal opustoszałe. Czy po pandemii biurowce będą równie potrzebne jak dotąd?
W najbliższych tygodniach trzeba będzie na nowo aranżować wnętrza biurowców i dopasować je do restrykcji.Andrzej Iwańczuk/Reporter W najbliższych tygodniach trzeba będzie na nowo aranżować wnętrza biurowców i dopasować je do restrykcji.

Nawet największe firmy, nie tylko w Polsce, zastanawiają się, jak zorganizować pracę, gdy szczyt zachorowań na koronawirusa minie, ale skutecznego lekarstwa na COVID-19 jeszcze nie będzie. Facebook i Google już ogłosiły, że chociaż większość ich biur zostanie w czerwcu ponownie otwarta, to pracownicy mogą wybierać przynajmniej do końca roku pracę zdalną. Jeszcze dalej idzie francuski koncern motoryzacyjny PSA. Osoby zatrudnione przy produkcji samochodów oczywiście muszą wciąż przychodzić do fabryk, ale cała reszta ma w biurach pojawiać się na jeden, maksymalnie półtora dnia w tygodniu.

Polityka 22.2020 (3263) z dnia 26.05.2020; Rynek; s. 37
Oryginalny tytuł tekstu: "Z życia wieżowców"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021