Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Z życia wieżowców

Co dalej z biurowcami

Skoro własne mieszkanie lub dom dla milionów osób miałoby stać się jednocześnie biurem, to do ustalenia pozostaje wiele spraw między pracownikami i pracodawcami. Skoro własne mieszkanie lub dom dla milionów osób miałoby stać się jednocześnie biurem, to do ustalenia pozostaje wiele spraw między pracownikami i pracodawcami. Getty Images
Do niedawna tętniły życiem, teraz niemal opustoszałe. Czy po pandemii biurowce będą równie potrzebne jak dotąd?
W najbliższych tygodniach trzeba będzie na nowo aranżować wnętrza biurowców i dopasować je do restrykcji.Andrzej Iwańczuk/Reporter W najbliższych tygodniach trzeba będzie na nowo aranżować wnętrza biurowców i dopasować je do restrykcji.

Nawet największe firmy, nie tylko w Polsce, zastanawiają się, jak zorganizować pracę, gdy szczyt zachorowań na koronawirusa minie, ale skutecznego lekarstwa na COVID-19 jeszcze nie będzie. Facebook i Google już ogłosiły, że chociaż większość ich biur zostanie w czerwcu ponownie otwarta, to pracownicy mogą wybierać przynajmniej do końca roku pracę zdalną. Jeszcze dalej idzie francuski koncern motoryzacyjny PSA. Osoby zatrudnione przy produkcji samochodów oczywiście muszą wciąż przychodzić do fabryk, ale cała reszta ma w biurach pojawiać się na jeden, maksymalnie półtora dnia w tygodniu.

Polityka 22.2020 (3263) z dnia 26.05.2020; Rynek; s. 37
Oryginalny tytuł tekstu: "Z życia wieżowców"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >