Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Rynek

Głusza blisko ratusza

Moda na działkowanie

Nie bardzo nawet wiadomo, co to jest „działka rekreacyjna”. Z nieżyciowych przepisów wynika, że ma służyć tylko do wypoczynku, nie wolno jednak na niej mieszkać. Nie bardzo nawet wiadomo, co to jest „działka rekreacyjna”. Z nieżyciowych przepisów wynika, że ma służyć tylko do wypoczynku, nie wolno jednak na niej mieszkać. Wojciech Stróżyk / Reporter
Niedoceniane przez lata działki rekreacyjne znów stały się obiektem pożądania. Azylem na wypadek kolejnej kwarantanny, miejscem do spędzenia wakacji, a nawet zamieszkania, gdyby z koronawirusem przyszło nam żyć dłużej.
Kiedyś, w PRL, na działkach stawiano co się da: kioski Ruchu, wozy Drzymały, a nawet tramwaje.Aleksander Jałosiński/Forum Kiedyś, w PRL, na działkach stawiano co się da: kioski Ruchu, wozy Drzymały, a nawet tramwaje.

Po odwołaniu kwarantanny popyt na działki wzrósł trzykrotnie – tak twierdzi firma HRE Investments. Klienci dopiero ruszyli w Polskę i zaczynają oglądać. – Oczekiwania klientów są takie, żeby na działkę dało się z miejskiego domu dojechać nie dłużej niż w 40 minut – mówi Jarosław Krawczyk z portalu otodom.pl.

Agencja nieruchomości Feniks we Władysławowie ofertę działek prezentuje w witrynie, za szybą zamkniętego biura, ponieważ pracownicy jeszcze nie zdążyli na dobre wrócić z pracy zdalnej.

Polityka 24.2020 (3265) z dnia 08.06.2020; Rynek; s. 37
Oryginalny tytuł tekstu: "Głusza blisko ratusza"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021