Rynek

Odmrożeni, podtopieni

Dmuchanie na odmrożone

Wrocław, plaża miejska przy kładce Zwierzynieckiej po zluzowaniu obostrzeń. Wrocław, plaża miejska przy kładce Zwierzynieckiej po zluzowaniu obostrzeń. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Gospodarka jest już prawie odmrożona. Ale na razie trudno ocenić prawdziwą skalę zniszczeń spowodowanych epidemią. Wszyscy liczą straty; niektórzy już próbują się odkuć.
Mimo że teoretycznie można już prowadzić działalność, powrót do funkcjonowania na starych dobrych obrotach jest wykluczony.Darek Majewski/Forum Mimo że teoretycznie można już prowadzić działalność, powrót do funkcjonowania na starych dobrych obrotach jest wykluczony.

Ogólny bilans, uwzględniający faktyczny spadek dochodów firm, zrekompensowany w mniejszym lub w większym stopniu przez rządowe programy pomocowe, będzie możliwy do podliczenia w przyszłym roku. Tym bardziej że w powietrzu wciąż unosi się strach przed kolejną falą zachorowań, do której – jak przewidują epidemiolodzy – może dojść jesienią. W minionym tygodniu zanotowano u nas więcej nowych przypadków, niż choćby we Włoszech, Niemczech, czy w Hiszpanii. Średnio ponad 400 dziennie. Perspektywy gospodarcze uzależnione są od tego, czy sytuacja wymusi ponowny lockdown jesienią.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Odmrożeni, podtopieni"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021