Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Odmrożeni, podtopieni

Dmuchanie na odmrożone

Wrocław, plaża miejska przy kładce Zwierzynieckiej po zluzowaniu obostrzeń. Wrocław, plaża miejska przy kładce Zwierzynieckiej po zluzowaniu obostrzeń. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Gospodarka jest już prawie odmrożona. Ale na razie trudno ocenić prawdziwą skalę zniszczeń spowodowanych epidemią. Wszyscy liczą straty; niektórzy już próbują się odkuć.
Mimo że teoretycznie można już prowadzić działalność, powrót do funkcjonowania na starych dobrych obrotach jest wykluczony.Darek Majewski/Forum Mimo że teoretycznie można już prowadzić działalność, powrót do funkcjonowania na starych dobrych obrotach jest wykluczony.

Ogólny bilans, uwzględniający faktyczny spadek dochodów firm, zrekompensowany w mniejszym lub w większym stopniu przez rządowe programy pomocowe, będzie możliwy do podliczenia w przyszłym roku. Tym bardziej że w powietrzu wciąż unosi się strach przed kolejną falą zachorowań, do której – jak przewidują epidemiolodzy – może dojść jesienią. W minionym tygodniu zanotowano u nas więcej nowych przypadków, niż choćby we Włoszech, Niemczech, czy w Hiszpanii. Średnio ponad 400 dziennie. Perspektywy gospodarcze uzależnione są od tego, czy sytuacja wymusi ponowny lockdown jesienią.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Odmrożeni, podtopieni"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022