Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Ofensywa jądrowa

Nasz sen o atomie

Pozostałości budowy elektrowni w Żarnowcu. Władcy PRL też mieli wielkie plany. Pozostałości budowy elektrowni w Żarnowcu. Władcy PRL też mieli wielkie plany. Paweł Krzywicki / Forum
Fantazja o polskim atomie powraca. Premier zapowiedział, że wkrótce powstanie pierwsza elektrownia jądrowa, a po niej kolejne. Szanse na to są jednak coraz mniejsze.
Państwowa spółka, która ma budować elektrownię jądrową, wydała już na siebie ok. 500 mln zł.123 RF Państwowa spółka, która ma budować elektrownię jądrową, wydała już na siebie ok. 500 mln zł.

Nowy rozdział w niekończącej się opowieści o elektrowni jądrowej, którą Polacy słyszą już od pół wieku, otworzył w ostatnich dniach minister klimatu Michał Kurtyka, odpowiedzialny od niedawna także za polską politykę energetyczną. Nie ma on wątpliwości, że elektrownia jądrowa, a nawet kilka jest nam pilnie potrzebnych. Dzięki nim wypełnimy unijne zobowiązania klimatyczne. Energia z atomu nie powoduje emisji CO2, jest więc znakomitym rozwiązaniem, skoro musimy rezygnować z węgla.

Zabieramy się za robotę.

Polityka 28.2020 (3269) z dnia 07.07.2020; Rynek; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "Ofensywa jądrowa"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?