Rynek

Ofensywa jądrowa

Nasz sen o atomie

Pozostałości budowy elektrowni w Żarnowcu. Władcy PRL też mieli wielkie plany. Pozostałości budowy elektrowni w Żarnowcu. Władcy PRL też mieli wielkie plany. Paweł Krzywicki / Forum
Fantazja o polskim atomie powraca. Premier zapowiedział, że wkrótce powstanie pierwsza elektrownia jądrowa, a po niej kolejne. Szanse na to są jednak coraz mniejsze.
Państwowa spółka, która ma budować elektrownię jądrową, wydała już na siebie ok. 500 mln zł.123 RF Państwowa spółka, która ma budować elektrownię jądrową, wydała już na siebie ok. 500 mln zł.

Nowy rozdział w niekończącej się opowieści o elektrowni jądrowej, którą Polacy słyszą już od pół wieku, otworzył w ostatnich dniach minister klimatu Michał Kurtyka, odpowiedzialny od niedawna także za polską politykę energetyczną. Nie ma on wątpliwości, że elektrownia jądrowa, a nawet kilka jest nam pilnie potrzebnych. Dzięki nim wypełnimy unijne zobowiązania klimatyczne. Energia z atomu nie powoduje emisji CO2, jest więc znakomitym rozwiązaniem, skoro musimy rezygnować z węgla.

Zabieramy się za robotę.

Polityka 28.2020 (3269) z dnia 07.07.2020; Rynek; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "Ofensywa jądrowa"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Kocham mojego syna, ale nienawidzę zespołu Downa

Czuję się jako obywatel nieistotny. A jako rodzic dziecka z niepełnosprawnością – nieistotny podwójnie – mówi Kobas Laksa, tata ośmioletniego Jonatana.

Mateusz Witczak
08.11.2020