Rynek

Małpka puszczona z torebkami

Porażka milionera

Trudno powiedzieć, dlaczego projekt z Małpkami nie wypalił. Prawdopodobnie ruszył z nadmiernym rozmachem, inwestowano w sklepy bez umiaru i przeinwestowano. Trudno powiedzieć, dlaczego projekt z Małpkami nie wypalił. Prawdopodobnie ruszył z nadmiernym rozmachem, inwestowano w sklepy bez umiaru i przeinwestowano. Łukasz Wądołowski / Agencja Gazeta
Mariusz Świtalski na biznesie, jak to się mówi, zjadł zęby. Ale teraz się odwróciło – to biznes zjada zęby na Świtalskim. A dodatkowo na jego rodzinie.
Do biur firm związanych z rodziną Świtalskich stukają komornicy i Mariusz Świtalski zapewne po raz pierwszy w życiu zazna goryczy porażki. Straci duże pieniądze, a to dla cudownego dziecka biznesu bolesna sprawa.TEDI/Newspix.pl Do biur firm związanych z rodziną Świtalskich stukają komornicy i Mariusz Świtalski zapewne po raz pierwszy w życiu zazna goryczy porażki. Straci duże pieniądze, a to dla cudownego dziecka biznesu bolesna sprawa.

Kiedy zakładał sieci handlowe Biedronka i Żabka i odnosił sukces za sukcesem, okrzyczano go niemalże geniuszem. Chyba sam w to uwierzył, bo dalej szedł w nowe patenty handlowe. Stworzył sieci Czerwona Torebka i Małpka – i nagle klapa. Można rzec, wpadł we własne sieci.

Spółka Czerwona Torebka powstała w 2007 r. Miała zajmować się deweloperką (głównie tzw. bankiem ziemskim, czyli handlem ziemią) i handlem w sklepach dyskontowych. Autorskim pomysłem spółki była sieć jednokondygnacyjnych pasaży handlowych, składających się ze sklepów modułowych, każdy o powierzchni ok.

Polityka 35.2020 (3276) z dnia 25.08.2020; Rynek; s. 47
Oryginalny tytuł tekstu: "Małpka puszczona z torebkami"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Zanim padły strzały II. Czarna wołga i tajemnicze fiolki pod kopalnią „Sosnowiec”

Jesienią 1981 r. w tłum górników kopalni „Sosnowiec” poleciały fiolki z duszącą substancją. Sprawców do dzisiaj nie znaleziono. Także motyw pozostaje niejasny, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że celem było wywołanie wrzenia w kraju i sprowokowanie siłowej konfrontacji.

Jan Dziadul
21.09.2021