Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Małpka puszczona z torebkami

Porażka milionera

Trudno powiedzieć, dlaczego projekt z Małpkami nie wypalił. Prawdopodobnie ruszył z nadmiernym rozmachem, inwestowano w sklepy bez umiaru i przeinwestowano. Trudno powiedzieć, dlaczego projekt z Małpkami nie wypalił. Prawdopodobnie ruszył z nadmiernym rozmachem, inwestowano w sklepy bez umiaru i przeinwestowano. Łukasz Wądołowski / Agencja Gazeta
Mariusz Świtalski na biznesie, jak to się mówi, zjadł zęby. Ale teraz się odwróciło – to biznes zjada zęby na Świtalskim. A dodatkowo na jego rodzinie.
Do biur firm związanych z rodziną Świtalskich stukają komornicy i Mariusz Świtalski zapewne po raz pierwszy w życiu zazna goryczy porażki. Straci duże pieniądze, a to dla cudownego dziecka biznesu bolesna sprawa.TEDI/Newspix.pl Do biur firm związanych z rodziną Świtalskich stukają komornicy i Mariusz Świtalski zapewne po raz pierwszy w życiu zazna goryczy porażki. Straci duże pieniądze, a to dla cudownego dziecka biznesu bolesna sprawa.

Kiedy zakładał sieci handlowe Biedronka i Żabka i odnosił sukces za sukcesem, okrzyczano go niemalże geniuszem. Chyba sam w to uwierzył, bo dalej szedł w nowe patenty handlowe. Stworzył sieci Czerwona Torebka i Małpka – i nagle klapa. Można rzec, wpadł we własne sieci.

Spółka Czerwona Torebka powstała w 2007 r. Miała zajmować się deweloperką (głównie tzw. bankiem ziemskim, czyli handlem ziemią) i handlem w sklepach dyskontowych. Autorskim pomysłem spółki była sieć jednokondygnacyjnych pasaży handlowych, składających się ze sklepów modułowych, każdy o powierzchni ok.

Polityka 35.2020 (3276) z dnia 25.08.2020; Rynek; s. 47
Oryginalny tytuł tekstu: "Małpka puszczona z torebkami"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >