Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Rynek

Odwołane do odwołania

Przemysł spotkań w zapaści

41. Międzynarodowy Salon Samochodowy w Bangkoku, lipiec 2020 r. Być może wiele wydarzeń na trwałe zniknie z kalendarza. Dotyczy to zwłaszcza targów, np. motoryzacyjnych. 41. Międzynarodowy Salon Samochodowy w Bangkoku, lipiec 2020 r. Być może wiele wydarzeń na trwałe zniknie z kalendarza. Dotyczy to zwłaszcza targów, np. motoryzacyjnych. Light Rocket / Getty Images
Targi, kongresy, konferencje, zjazdy, imprezy motywacyjne są masowo odwoływane lub przenoszone do internetu. Polski przemysł spotkań i wydarzeń, który organizował ponad 20 tys. imprez rocznie, znalazł się w zapaści.
W przypadku licznych konferencji i szkoleń dla lekarzy nie ma dziś nawet możliwości organizacji innych niż internetowe.PantherMedia W przypadku licznych konferencji i szkoleń dla lekarzy nie ma dziś nawet możliwości organizacji innych niż internetowe.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach to jedna z najważniejszych polskich imprez targowych. W europejskiej branży zbrojeniowej uznawana jest za trzecią, po paryskich targach Eurosatory i londyńskich DSEI. Te w Paryżu i Londynie odbywają się naprzemiennie, w tym roku w czerwcu kolej wypadała na Francję. Organizatorzy ogłosili jednak, że z powodu Covid-19 zapraszają dopiero za dwa lata. Mimo to dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, nie dopuszczał nawet myśli, by tegoroczny polski salon miał także zostać odwołany.

Polityka 36.2020 (3277) z dnia 01.09.2020; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Odwołane do odwołania"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >