Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Rynek

Odwołane do odwołania

Przemysł spotkań w zapaści

41. Międzynarodowy Salon Samochodowy w Bangkoku, lipiec 2020 r. Być może wiele wydarzeń na trwałe zniknie z kalendarza. Dotyczy to zwłaszcza targów, np. motoryzacyjnych. 41. Międzynarodowy Salon Samochodowy w Bangkoku, lipiec 2020 r. Być może wiele wydarzeń na trwałe zniknie z kalendarza. Dotyczy to zwłaszcza targów, np. motoryzacyjnych. Light Rocket / Getty Images
Targi, kongresy, konferencje, zjazdy, imprezy motywacyjne są masowo odwoływane lub przenoszone do internetu. Polski przemysł spotkań i wydarzeń, który organizował ponad 20 tys. imprez rocznie, znalazł się w zapaści.
W przypadku licznych konferencji i szkoleń dla lekarzy nie ma dziś nawet możliwości organizacji innych niż internetowe.PantherMedia W przypadku licznych konferencji i szkoleń dla lekarzy nie ma dziś nawet możliwości organizacji innych niż internetowe.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach to jedna z najważniejszych polskich imprez targowych. W europejskiej branży zbrojeniowej uznawana jest za trzecią, po paryskich targach Eurosatory i londyńskich DSEI. Te w Paryżu i Londynie odbywają się naprzemiennie, w tym roku w czerwcu kolej wypadała na Francję. Organizatorzy ogłosili jednak, że z powodu Covid-19 zapraszają dopiero za dwa lata. Mimo to dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, nie dopuszczał nawet myśli, by tegoroczny polski salon miał także zostać odwołany.

Polityka 36.2020 (3277) z dnia 01.09.2020; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Odwołane do odwołania"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021