Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Piramidy wciąż się kręcą

Metropolitan Investment – znikające pieniądze

Łowienie naiwnych odbywało się we wszystkich grupach społecznych i zawodowych. Łowienie naiwnych odbywało się we wszystkich grupach społecznych i zawodowych. Max Skorwider
Informacja o aresztowaniu prezesów spółki Metropolitan Investment przeleciała przez media jak meteor i znikła. A idzie o 1,5 tys. ludzi, którzy powierzyli im ćwierć miliarda złotych. Pieniędzy nie ma. Podobnych spraw jest ostatnio więcej.
Po aferze Getbacku podjęto próby zapanowania nad tym, co się dzieje.Michal Dyjuk/Forum Po aferze Getbacku podjęto próby zapanowania nad tym, co się dzieje.

Kilka dni temu CBA zatrzymało, a sąd aresztował dwóch prezesów firmy Alfa Bridge Broker (wcześniej Gerda Broker) i jej prawnika. Według prokuratury od 2016 r. do teraz oszukali co najmniej 60 osób na 17 mln zł. Sprzedawali im, nie mając na to zezwolenia KNF, nic niewarte obligacje różnych firm. Wiadomo już, że to tylko czubek góry lodowej. W swoim komunikacie po aresztowaniach prokuratura zaznaczyła, że „w postępowaniu prowadzone są dalsze czynności dowodowe dotyczące działalności spółki.

Polityka 36.2020 (3277) z dnia 01.09.2020; Rynek; s. 39
Oryginalny tytuł tekstu: "Piramidy wciąż się kręcą"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022