Rynek

Kurs na czarną dziurę

Dr Sławomir Dudek o tym, jak rząd wydaje dużo za dużo

„Przez ostatnie lata Polska nie rozwiązała żadnego z największych problemów, które będą coraz bardziej ograniczały nasz rozwój.” „Przez ostatnie lata Polska nie rozwiązała żadnego z największych problemów, które będą coraz bardziej ograniczały nasz rozwój.” Max Skorwider
Rozmowa z dr. Sławomirem Dudkiem, głównym ekonomistą Pracodawców RP, o tym, jaki jest prawdziwy stan finansów państwa.
Dr Sławomir Dudekmateriały prasowe Dr Sławomir Dudek

JOANNA SOLSKA: – Przed wybuchem pandemii premier chwalił się budżetem zrównoważonym, a teraz, po nowelizacji, zapisano w nim ogromny deficyt, prawie 110 mld zł. Tyle w tym roku zabraknie w kasie państwa.
SŁAWOMIR DUDEK: – Ta suma jest tak samo myląca jak to, że przedtem budżet był zrównoważony. Zarówno wtedy, jak i obecnie prawdziwa różnica między wydatkami a wpływami państwa jest o wiele większa. Rząd jej nie pokazuje, chcąc wywołać wrażenie, że sytuacja finansowa kraju jest lepsza niż w rzeczywistości.

Polityka 37.2020 (3278) z dnia 08.09.2020; Rynek; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "Kurs na czarną dziurę"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Tata Maty: Młodzi ludzie są mądrzejsi, niż my myślimy, że są

Z prof. Marcinem Matczakiem o tym, dlaczego nie warto być zbyt posłusznym.

Martyna Bunda
07.09.2021