Rynek

Modlitwa o deszcz pieniędzy

Czy długi można odpuścić

Carmen Reinhart Carmen Reinhart Joe Pugliese/August / EAST NEWS
Carmen Reinhart, nowa główna ekonomistka Banku Światowego, apeluje do świata pogrążonego w pandemii: przebaczcie sobie długi.
materiały prasowe

Profesor Bruce Greenwald mówi o swojej byłej koleżance z Uniwersytetu Columbia, nie kryjąc rozbawienia: – Jeśli chcesz ją zdenerwować, wystarczy, że wymienisz ją po Rogoffie. Tę anegdotę warto rozbroić. Carmen Reinhart jest wybitną ekonomistką, ale „pod strzechy” trafiła dzięki książce „This Time is Different” (Tym razem jest inaczej), którą wydała w 2011 r. wraz z Kennethem Rogoffem. W ekonomii rządzi alfabet, jeśli się go nie uwzględnia przy wymienianiu autorów jednej pracy, to ten ostatni robi się najmniej ważny.

Polityka 39.2020 (3280) z dnia 22.09.2020; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Modlitwa o deszcz pieniędzy"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Gdzie na świecie aborcja jest legalna, a gdzie kobiety muszą ją wykonywać w podziemiu?

Co roku na świecie dokonuje się ponad 40 mln aborcji – głównie w tych krajach, gdzie poziom wiedzy na temat antykoncepcji jest niski.

Redakcja
22.10.2020