„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Zastrzyk dla szczepionek

Prof. Tadeusz Pietrucha o wyścigu po szczepionkę na Covid-19

„Firmy europejskie i amerykańskie szukają szczepionki opartej na nowoczesnych technologiach biologii molekularnej i inżynierii genetycznej.” „Firmy europejskie i amerykańskie szukają szczepionki opartej na nowoczesnych technologiach biologii molekularnej i inżynierii genetycznej.” Iza Kucharska
Rozmowa z prof. Tadeuszem Pietruchą, kierownikiem Zakładu Biotechnologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, o globalnym wyścigu po szczepionkę na Covid-19.
Prof. Tadeusz PietruchaMarcin Obara/PAP Prof. Tadeusz Pietrucha

JOANNA SOLSKA: – Według światowej Organizacji Zdrowia (WHO) skuteczną szczepionkę przeciwko Covid-19 opracuje jedna z 33 najbardziej zaawansowanych w badaniach firm na świecie. W dłuższym okresie może będzie ich kilka, ale na pewno nie wszystkie. Kto jest na czele stawki?
PROF. TADEUSZ PIETRUCHA: – Kilka firm amerykańskich, m.in. Moderna, Novavax, AstraZeneca, a także Pfizer, współpracujący z niemieckim startupem BioNTech oraz niemiecki CureVac. Zaawansowany jest też projekt Uniwersytetu Oksfordzkiego we współpracy z AstraZeneca.

Polityka 43.2020 (3284) z dnia 20.10.2020; Rynek; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Zastrzyk dla szczepionek"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021