Rynek

Mycie ratuje życie

Wojna mydlana

Krajalnica w Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. Krajalnica w Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. Monkpress / EAST NEWS
Na Covid-19 nie ma leku, brakuje też na razie szczepionek, więc większości z nas pozostaje fizyczna ochrona i nieustanna dezynfekcja. Pandemia wywołała nie tylko wzmożony popyt na mydło, ale także wojnę mydła w kostkach z mydłem w płynie.
Ręcznie wytwarzane mydło w kostkach bez konserwantów i chemicznych zapachów.Shutterstock Ręcznie wytwarzane mydło w kostkach bez konserwantów i chemicznych zapachów.

Od wybuchu pandemii lepiej od mydła sprzedają się tylko maseczki. 250 tys. użytkowników aplikacji na smartfony Listonic, służącej do tworzenia list zakupów, po 14 marca kupowało ponad dwa razy więcej mydła niż przed wybuchem pandemii. Na początku wpisując na listę tylko „mydło”, bez rozróżniania marek i formy – pamięta Emil Krzemiński, menedżer platformy. Z czasem w walce kostki z dozownikiem przewagę zaczęły zyskiwać mydła w płynie. – Od marca do końca października 2020 r.

Polityka 5.2021 (3297) z dnia 26.01.2021; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Mycie ratuje życie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021