Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Rynek

Worek bez kota

Co Polska zrobi z pieniędzmi z Funduszu Odbudowy

To nie prawicowy rząd, nawet wspierany przez lewicę decyduje o podziale środków z Funduszu Odbudowy, tylko Komisja Europejska w oparciu o propozycje przedłożone przez rząd w postaci Krajowego Planu Odbudowy. To nie prawicowy rząd, nawet wspierany przez lewicę decyduje o podziale środków z Funduszu Odbudowy, tylko Komisja Europejska w oparciu o propozycje przedłożone przez rząd w postaci Krajowego Planu Odbudowy. Obywatel Janek
Sejmowa batalia o ratyfikację Funduszu Odbudowy rozstrzygnięta. Jednak kształt Krajowego Planu Odbudowy nie jest wyraźny. Szykuje się długa rozgrywka dotycząca sposobu, w jaki Polska wykorzysta swoją część Funduszu.
Polska ma szansę na 58,1 mld euro, z czego 23,9 mld w formie bezzwrotnych dotacji i 34,2 mld euro niskooprocentowanych pożyczek.selensergen/PantherMedia Polska ma szansę na 58,1 mld euro, z czego 23,9 mld w formie bezzwrotnych dotacji i 34,2 mld euro niskooprocentowanych pożyczek.

Sejm przyjął ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację europejskiego Funduszu Odbudowy, a dokładniej (polecamy szczególny wdzięk unijnego żargonu): decyzji Rady Europejskiej o utworzeniu systemu zasobów własnych umożliwiającego Komisji Europejskiej zaciąganie długu na rynkach finansowych, które sfinansują Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności. To najważniejsza, opiewająca na 672,5 mld euro część unijnego planu odbudowy „Next Generation EU”, wartego w całości 750 mld euro.

Polityka 20.2021 (3312) z dnia 11.05.2021; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Worek bez kota"
Reklama