Rynek

Prysznic czy potop?

Jednodniowy (na razie) krach na giełdach dowodzi, że żyjemy jednak w globalnej wiosce.

Nawet najlepsza sytuacja gospodarcza na własnym podwórku (a taka – z różnymi zastrzeżeniami - jest dzisiaj w Polsce) nie gwarantuje więc spokoju i pewności zysku. Co więcej panika w Chinach odbiła się w Warszawie mocniej niż gdzie indziej bo mamy niemal nieustającą hossę od 4 lat i korekta na WGPW po prostu „się należy”. Był więc zimny prysznic? Czy będzie po nim potop?


Tu wiele, jak zwykle zresztą, zależy od rozwoju wydarzeń w Stanach Zjednoczonych. Ameryka nadal nadaje ton, wyznacza finansowe trendy i tym razem nie będzie inaczej. Jeśli przeważy pogląd, że były prezes Urzędu Rezerwy Federalnej Alan Greenspan słusznie prorokuje amerykańskiej gospodarce twarde lądowanie pod koniec 2007 roku to podobne kryzysy będą się powtarzać. Ponieważ jednak Europa Zachodnia, Japonia i inne kraje Azji wyraźnie przyspieszają a optymizm w nich rośnie, to uspokojenie nastrojów w USA oznaczać będzie powrót do wzrostów. Niestety, po raz kolejny „na dwoje babka wróżyła”. Gdyby było inaczej gra na giełdzie nie byłaby tak pasjonująca.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Janusz Majewski: Trzeba pokonać inteligencki wstyd

Rozmowa z reżyserem Januszem Majewskim o tym, jak się zachowywać w trudnych czasach, czy istnieje recepta na dobry film oraz o ogładzie, która była ważna nawet u czerwonoarmistów.

Martyna Bunda
09.01.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną