Rynek

Szklane domy z płaskim dachem

Nowy nieład domkowy

W pandemii ludzie poczuli potrzebę posiadania podmiejskich odskoczni. W pandemii ludzie poczuli potrzebę posiadania podmiejskich odskoczni. Shutterstock
Rząd chce uszczęśliwić polskie rodziny redukcją formalności związanych z budową małych, 70-metrowych domów. Nic nie wskazuje, by miało być to tanie, proste i powszechne. W ogóle niewiele wiadomo.
Projekt domu do 70 m kw. pracowni architektonicznej Z500.Architektura Pracownia Z500 Projekt domu do 70 m kw. pracowni architektonicznej Z500.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński lubi się chwalić, że świetnie liczy w pamięci. Teraz pochylił się nad wydatkami na „całkiem przyzwoity dom”, który jego zdaniem zmieści się na 70 m kw., a jeśli wziąć pod uwagę użytkowe poddasze, to nawet 90 m. I wyszło mu, że da się go zbudować już za 100 tys. zł. Szczególnie jeśli prace prowadzi się tak zwanym systemem gospodarczym. – Czyli z udziałem rodziny? – domyśla się Adam, przedsiębiorca budowlany spod Wrocławia. – No, jeśli ma się w rodzinie fachowców od każdego etapu budowy, którzy będą pracować za darmo, to być może się uda.

Polityka 23.2021 (3315) z dnia 31.05.2021; Rynek; s. 51
Oryginalny tytuł tekstu: "Szklane domy z płaskim dachem"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Michał Goleniewski – superszpieg początków zimnej wojny

Michał Goleniewski, oficer polskiego wywiadu i zaufany współpracownik radzieckiego KGB, pracował dla CIA. Był najważniejszym szpiegiem na początku zimnej wojny.

Grzegorz Rzeczkowski
22.10.2021