Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Rynek

Szklane domy z płaskim dachem

Nowy nieład domkowy

W pandemii ludzie poczuli potrzebę posiadania podmiejskich odskoczni. W pandemii ludzie poczuli potrzebę posiadania podmiejskich odskoczni. Shutterstock
Rząd chce uszczęśliwić polskie rodziny redukcją formalności związanych z budową małych, 70-metrowych domów. Nic nie wskazuje, by miało być to tanie, proste i powszechne. W ogóle niewiele wiadomo.
Projekt domu do 70 m kw. pracowni architektonicznej Z500.Architektura Pracownia Z500 Projekt domu do 70 m kw. pracowni architektonicznej Z500.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński lubi się chwalić, że świetnie liczy w pamięci. Teraz pochylił się nad wydatkami na „całkiem przyzwoity dom”, który jego zdaniem zmieści się na 70 m kw., a jeśli wziąć pod uwagę użytkowe poddasze, to nawet 90 m. I wyszło mu, że da się go zbudować już za 100 tys. zł. Szczególnie jeśli prace prowadzi się tak zwanym systemem gospodarczym. – Czyli z udziałem rodziny? – domyśla się Adam, przedsiębiorca budowlany spod Wrocławia. – No, jeśli ma się w rodzinie fachowców od każdego etapu budowy, którzy będą pracować za darmo, to być może się uda.

Polityka 23.2021 (3315) z dnia 31.05.2021; Rynek; s. 51
Oryginalny tytuł tekstu: "Szklane domy z płaskim dachem"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >