Rynek

Długi rajd

Długi rajd Sobiesława Zasady

Sobiesław Zasada Sobiesław Zasada Andrzej Banas/Polska Press / EAST NEWS
Sobiesław Zasada, niegdyś znany kierowca rajdowy, a obecnie przedsiębiorca, pionier polskiego kapitalizmu, nie zdołał zrealizować dwóch wielkich marzeń: nie zbudował fabryki samochodów oraz nigdy nie wygrał afrykańskiego rajdu Safari, w którym brał udział osiem razy. Za kilka dni wystartuje po raz dziewiąty. W wieku 91 lat.
Sobiesław Zasada w 1971 r.Leszek Łożyński/Reporter Sobiesław Zasada w 1971 r.

Po raz pierwszy z Frankfurtu do Nairobi poleci klasą biznes – przyznaje POLITYCE. Do tej pory latał w klasie turystycznej, gdyż różnicę w cenie uznawał za nieprzyzwoitą. Sobiesław Zasada to przecież krakus – śmieją się niektórzy znajomi. Nie poleci z nim do Kenii Błażej Krupa, znany rajdowiec, który dwa razy był jego pilotem w rajdzie Safari w latach 1978 i 1979 i któremu Zasada zaproponował to także teraz. Krupa, młodszy od Zasady, nie startuje w rajdach już od lat, ale propozycję rozważał na poważnie.

Polityka 25.2021 (3317) z dnia 15.06.2021; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Długi rajd"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Droga sztuka – w co się teraz inwestuje

Aukcyjny rynek sztuki w Polsce w swojej 30-letniej historii przeżywał hossy i bessy, mody i nagłe zwroty. Ale mniej więcej od roku po prostu staje na głowie.

Piotr Sarzyński
22.07.2021