Rynek

Pomagamy ludziom nauki

Laureaci konkursu: od lewej: prof. Rafał Pawliczak, prof. Paweł Majak i dr Jerzy Kotlinowski. Laureaci konkursu: od lewej: prof. Rafał Pawliczak, prof. Paweł Majak i dr Jerzy Kotlinowski. MP Naukowej Fundacji Polpharmy
Od 20 lat Naukowa Fundacja Polpharmy (NFP) zajmuje się wspieraniem polskiej nauki. To jedna z największych w kraju organizacji finansujących projekty badawcze. Do tej pory przeznaczyła na ten cel blisko 27 mln zł.

Podczas uroczystości w Warszawie wręczono granty i nagrody laureatom trzech konkursów Naukowej Fundacji Polpharmy (NFP): najwyżej ocenionych projektów badawczych, stypendiów doktoranckich oraz najlepszych prac magisterskich z wydziałów farmaceutycznych uczelni medycznych. Pieniądze na granty w całości pochodzą z firmy farmaceutycznej Polpharma SA.

– To właśnie wiara w naukę towarzyszyła mi, kiedy 20 lat temu zakładałem Naukową Fundację Polpharmy – powiedział w swoim wystąpieniu online Jerzy Starak, fundator i pomysłodawca Fundacji, przewodniczący Rady Nadzorczej Polpharma SA.

Polityka 27.2021 (3319) z dnia 29.06.2021; XIX Edycja Konkursu Polpharmy; s. 71
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Wybuchowe wesele. Zostali bez domu i z kredytem na całe życie

W jednej chwili wesele Wawrzyniaków zamieniło się w koszmar. Każdego dnia nurtuje ich pytanie: jak tu obchodzić rocznicę?

Norbert Frątczak
18.07.2021