Rynek

O rybie znoszącej złote jaja

Jak staliśmy się kawiorową potęgą

Najbardziej poszukiwany na rynku jest kawior, od produkcji którego nie minęło więcej niż dwa miesiące. Najbardziej poszukiwany na rynku jest kawior, od produkcji którego nie minęło więcej niż dwa miesiące. Piotr Frąckowiak/Antonius Caviar
Historia jesiotra w Polsce jest mniej więcej tak stara jak sama ryba, czyli sięga kredy, bo jesiotr to pływający dinozaur.
Jesiotry z Gospodarstwa Gosławice. W 2019 r. zakład sprzedał 29 ton kawioru. Jesiotry z Gospodarstwa Gosławice. W 2019 r. zakład sprzedał 29 ton kawioru.

Antoni Łakomiak, ojciec kawiorowej marki Antonius Caviar, gości przyjmuje bułką i kawiorem. Bułką oczywiście z masłem, bo taka się najlepiej komponuje z kawiorem. 30-gramowe puszeczki z kawiorem otwiera pięciozłotówką, którą najłatwiej podważyć wieczko. A za puszeczkę kawioru takich pięciozłotowych monet trzeba dać dokładnie 50. Ale Łakomiak przekonuje, że nie o cenę tutaj chodzi, tylko o doznania. A że puszeczek jest sporo, to do stołu doprasza jeszcze panię Arletę, która w Gospodarstwie Rybackim w Gosławicach przepracowała 28 lat, choć zarzekała się, że odejdzie góra po dwóch miesiącach.

Polityka 35.2021 (3327) z dnia 24.08.2021; Rynek; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "O rybie znoszącej złote jaja"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Nauczycieli trzeba będzie dowozić z domów spokojnej starości

Czas najwyższy powiedzieć, że jednakowe pensum dla katechety i polonisty to zbrodnia. Minister Czarnek usilnie pracuje nad tym, aby w szkole nie chciał pracować nikt – z wyjątkiem katechetów.

Dariusz Chętkowski
24.09.2021